İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

İngiliz Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, İngiliz Dili ve Edebiyatı hakkında bilgiler edinecek ve İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de İngiliz Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

İngiliz Dili ve Edebiyatı İş İmkanları Hakkında Bilgi İngiliz Dili ve Edebiyatı İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm mezunlarının büyük bir çoğunluğu orta öğretimde, özel ya da bakanlığa bağlı okullarda, İngilizce öğretmeni olarak görev yapmaktadırlar. Bilgi ve becerilerini ileri düzeyde kullanma ve daha da ilerletme isteğinde olan öğrencilerimiz üniversitelerde araştırma görevlisi, öğretim görevlisi ya da okutman olarak çalışabilmektedirler. Programımız edebiyat, dil ve kültür ağırlıklı olduğundan, mezunlarımız, halkla ilişkiler, basın yayın organları, çeviri, reklâmcılık, bankacılık, ithalat-ihracat ve yurt dışı danışmanlık-turizm sektörü gibi çeşitli alanlarda iş bulabilmektedirler. 

İngiliz Dili ve Edebiyatı İş Olanakları
İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunları için çeşitli kamu kuruluşlarında (TRT, Dışişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı vb.), yayınevleri, magazin dergileri, edebiyat ve kültür dergileri, gazeteler, film stüdyoları ve uluslararası kuruluşlarda, Avrupa Topluluğu ile ilişkili kurum ve projelerde iş olanakları bulunmaktadır. Mezunlar, çeviri becerilerini geliştirerek tıp, mimarlık, ekonomi, arkeoloji, otomotiv, hukuk gibi kendine has terminolojisi olan alanlarda yazılı-sözlü çevirmen olarak çalışabilirler. Ayrıca turizm sektöründe çalışabilirler. Formasyon sertifikası alarak kamu ve özel kuruluşlarda öğretmenlik yapabilirler. Bölüm mezunları kariyerlerini akademik alanda (Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde) sürdürerek alandaki bilimsel çalışmalarını üniversite çatısı altında sürdürebilirler. 

İngiliz Dili ve Edebiyatı iş bulma imkanı, İngiliz Dili ve Edebiyatı iş olanakları hakkında bilgi, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunları nerelerde çalışır, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır. Şuanda göreve yeni başlayan bir İngilizce öğretmeni ek dersi olmadan yaklaşık 2500 lira kadar maaş alır. Ek dersi ful olursa yani haftanın 5 günü ful çalışırsa da bu oran 3000 liraya kadar çıkabilir. Tabii bu durum, formasyon alıp da İngilizce öğretmeni olanlar için geçerlidir.

İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunları ne kadar maaş alır, İngiliz Dili ve Edebiyatı maaşı ne kadar, İngiliz Dili ve Edebiyatı kazançları

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Programda İngilizce yazma, okuma, anlama ve konuşma yetenekleri geliştirilmekte ve İngiliz edebiyatının çeşitli dönemleri ele alınarak, edebi eserler yazıldıkları çağın siyasal yaşamı fikir akımları çerçevesinde değerlendirilmektedir. TRT, Kültür ve Turizm, Dışişleri, Milli Eğitim Bakanlıkları ile elçilikler gibi resmi kuruluşlar çalışma alanlarıdır. Pedagoji sertifikası alanlar öğretmenlik yapabilirler. İngiliz dili ve edebiyatı programında İngilizce yazma, okuma, anlama ve konuşma yetileri geliştirilmekte ve İngiliz edebiyatının çeşitli dönemleri ele alınarak, edebi eserler yazıldıkları çağın siyasal yaşamı ve fikir akımları çerçevesinde değerlendirilmektedir.

Bölümün temel hedefi, İngiliz Filolojisinin her alanında hizmet verebilecek bilgi, beceri ve tutumlarla donatılmış, etik değerleri özümsemiş, dünya gerçeklerinin farkında olan ve hayat boyu öğrenmenin önemini benimsemiş çağdaş filologlar yetiştirmektir. 4 yılda toplam 8 yarıyıla uygun tasarlanan Lisans Programı, öğrencilere ileri düzeyde dil becerisi, edebi kavramlar, edebiyat tarihi, edebiyat ve eleştiri kuramları, kültür alanına dair temel bilgi ve dil, dilbilim, edebiyat, eleştiri ve kültür incelemeleri alanlarında mesleki yetkinlik kazandırmaktır.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de İngiliz Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


İngiliz Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü ile ilgili bilgiler, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü hakkında herşey, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,472,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi
İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/ingiliz-dili-ve-edebiyat-bolumu-hakknda.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/ingiliz-dili-ve-edebiyat-bolumu-hakknda.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için