İngilizce Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

İngilizce Öğretmenliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, İngilizce Öğretmenliği hakkında bilgiler edinecek ve İngilizce Öğretmenliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de İngilizce Öğretmenliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

İngilizce Öğretmenliği İş İmkanları Hakkında Bilgi İngilizce Öğretmenliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Devlet okullarında, özel okullarda, dershanelerde, özel dil kurslarında İngilizce öğretmenliği yapabilir yada üniversitelerde akademisyen/okutman olarak çalışabilirsiniz. kendinizi geliştirip çap/yandal ile başka bölümlere yönelebilir ve turizm şirketlerinde çalışabilir, tercümanlık yapabilirsiniz. elinizden hiçbir şey gelmiyor ise İngilizce öğrenmek isteyen insanlara, sınavlara hazırlanan öğrencilere özel ders verip, para kazanabilirsiniz.

Öğretmenlikte en geniş iş alanına sahip bölümlerden bir tanesidir.. Henüz öğrenciyken açılır öğretmenlik kapılarınız. Çünkü diğer herkesten farklı olarak, dil bilginiz vardır. Özel ders verebilir, çeşitli etüt merkezlerinde ve özellikle dil dershanelerinde çalışabilirsiniz. Kpss'ye girip galip gelirseniz de tabii devlette çalışabilirsiniz

İngilizce Öğretmenliği İş Olanakları
Bölüm öğrencileri öğretmenlik için gerekli olan formasyon ile mezun olmakta ve mezun olur olmaz Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı devlet okullarında ve özel okullarda öğretmen olarak çalışmaya başlayabilmektedir. Ayrıca, eğitim, dilbilim, edebiyat, psikoloji gibi sosyal bilimler dallarından birinde lisansüstü çalışmalarına devam ederek akademik kariyer yapma olanağına da sahiptirler.
İngilizce Öğretmenliği mezunlarının iş alanlarından bazıları şunlardır:
-Devlet okullarının ve özel okulların anasınıflarında, ilköğretim ve ortaöğretim düzeylerinde İngilizce öğretmenliği
-Üniversitelerde İngilizce hazırlık sınıfı öğretmenliği
-Çeşitli kuruluşlarda İngilizce yabancı dil danışmanlığı
-Çeşitli okullarda ve dil öğretim kuruluşlarında yöneticilik

İngilizce Öğretmenliği iş bulma imkanı, İngilizce Öğretmenliği iş olanakları hakkında bilgi, İngilizce Öğretmenliği mezunları ne iş yapar, İngilizce Öğretmenliği mezunları nerelerde çalışır, İngilizce Öğretmenliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

İngilizce Öğretmenliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2400-2500 lira dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır. Ek ders konusunda şanslı olan bir İngilizce öğretmeni maaşını 3 bin liranın üzerine çıkarabilir. Ayrıca TEOG veya LYS destek kursları veren İngilizce öğretmenleri maaşını 4 bine kadar çıkarma olanağına da sahiptir.

İngilizce Öğretmenliği mezunları ne kadar maaş alır, İngilizce Öğretmenliği maaşı ne kadar, İngilizce Öğretmenliği kazançları

İngilizce Öğretmenliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
İngilizce öğretmenliği bölümünü kazanmak için YGS ve LYS-5 sınavlarına girmelisiniz. Ancak LYS-5 sınavına girebilmek için de öncelikle girdiğiniz YGS’den en az 180 puan almalısınız. 180 puan sadece barajdır, bu bölümü kazanmak için çoğu defa yeterli değildir. Bölümün puan türü DİL-1’dir. DİL-1 puanına sahip olanlar istedikleri üniversitenin İngilizce Öğretmenliği bölümünü tercih edebilmektedir.

İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı dört yıllık bir programdır. Müfredat, yabancı dil öğretmenliği için gerekli teorik ve pratik altyapıyı kazandırmaya yönelik dersler; İngilizce seviyesini yükseltmeye yönelik dersler; ayrıca dilbilim, sosyoloji, psikoloji, karşılaştırmalı edebiyat, tarih, iletişim bilimleri gibi alanlardan öğrencinin genel kültürünü geliştirecek derslerden oluşmaktadır. Programın amacı, dünyaya, topluma ve öğrenciye bakışı olgunlaşmış, kültürlü, sorgulayıcı, merak ve araştırma duygusu gelişmiş İngilizce öğretmenleri yetiştirmektir. Dört yıllık eğitim süresi boyunca öğrencinin İngiliz diline hâkimiyeti artarken, öğretmenlik mesleğinin gerekleri de sınıf-içi uygulamalarla deneyimleme yoluyla öğrenilmektedir. Program’da yer alan zorunlu genel kültür dersleri yanında, öğrenciler başka bölümlerden seçmeli dersler alarak ufuklarını genişletmeye teşvik edilmektedirler.

İngilizce Öğretmenliği Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de İngilizce Öğretmenliği hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


İngilizce Öğretmenliği hakkında bilgi, İngilizce Öğretmenliği bölümü ile ilgili bilgiler, İngilizce Öğretmenliği bölümü hakkında herşey, İngilizce Öğretmenliği mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, İngilizce Öğretmenliği mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: İngilizce Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi
İngilizce Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/ingilizce-ogretmenligi-bolumu-hakknda.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/ingilizce-ogretmenligi-bolumu-hakknda.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için