İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

İnsan ve Toplum Bilimleri hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, İnsan ve Toplum Bilimleri hakkında bilgiler edinecek ve İnsan ve Toplum Bilimleri bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de İnsan ve Toplum Bilimleri hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

İnsan ve Toplum Bilimleri İş İmkanları Hakkında Bilgi İnsan ve Toplum Bilimleri İş Olanakları Hakkında Bilgi
-İnsan ve Toplum Bilimleri mezunları geliştirilecek teknik çözümlerin fizibilitesini değerlendiren; ürün yelpazesi ve teknolojisine karar veren, pazarlama stratejisini belirleyen uzmanlar ve yöneticiler olabilirler. Uzmanlaşırlarsa; ''Yeni ürün geliştirme'', ''İnnovasyon'', ''Bilgi Yönetimi'', ''Pazarlama'' gibi bölümlerinde görev alabilirler.
-İnsan ve Toplum Bilimleri mezunları insan hakları hukuku gibi bir konuda kendisini geliştirir ve uzmanlaşırsa, Birleşmiş Milletler, Avrupa komisyonu, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi gibi uluslararası kurumlarda uzman ya da bu alanda araştırmacı / akademisyen olarak görev yapabilir.
-İnsan ve Toplum Bilimleri mezunları "Yeni teknolojilerin insan ve çevre sağlığına etkileri" konusunda uzmanlaşırsa, Sağlık Bakanlığı, Çevre Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü gibi kuruluşlarda, ya da bu alanda faaliyet gösteren birçok ulusal ve uluslararası sivil to- plum örgütlerinde uzman ve yönetici olarak görev yapabilir.
-İnsan ve Toplum Bilimleri mezunları, kendisini geliştirdiği ve farklılaştırdığı takdirde sanat dallarında yenilikçi ve yaratıcı bir bakış açısıyla özgün yorumlar getirebilen bir sanatçı, sanat eleştirmeni ya da sanat yöneticisi olabilir. Bu tanımın içine senaristlik, oyunculuk, ressamlık, yazarlık gibi yüzlerce alan katılabilir.
-İnsan ve Toplum Bilimleri mezunları basın yayın, medya, iletişim sektörlerinde de yer bulabilir çünkü bu alanların aradığı "Görebilme", "Yorumlayabilme", "İfade edebilme" niteliklerine cevap verebilecek donanıma fazlasıyla sahiptir.
-İnsan ve Toplum Bilimleri mezunları kendisini geliştirdiği ve uzmanlaştırdığı takdirde, siyasetle, kamu yönetimiyle, AB ve uluslararası ilişkilerleilgili başarılı ve ideal bir uzman olabilir. Bu alanlarda ihtiyaç duyulan "farklı alanlarda bilgi sahibi olma ve yorum yapa- bilme" yeteneği, İTB dışında çok az bölüm tarafından bu derece kapsamlı olarak kazandırılmaktadır.
-İnsan ve Toplum Bilimleri mezunları "sosyal girişimcilik" ya da "ticari girişimcilik" alanlarında uzmanlaşabilir, hayallerini gerçekleştirebilir. Bölüm her iki konuda da açılmış dersler, uzmanlaşmış hocalar ve danışmanlık destekleri içerir.
-İnsan ve Toplum Bilimleri mezunları edinmiş olduğu entellektüel birikim, araştırma yeteneği ve tecrübesi ile sosyal bilimler, yönetim bilimleri ve güzel sanatlar alanlarında yüksek lisans ve doktora yaparak araştırmacı / akademisyen olma şansına sahiptir. Tek bir disipline sıkışmadan yenilikçi ve üretken şekilde farklılaşabilir.
-İnsan ve Toplum Bilimleri mezunları; telekomünikasyon, elektronik, otomotiv, gıda, tekstil, enerji, su, çevre, hukuk, iletişim ve halkla ilişkiler, medya, sanat, kültür ve sanat yönetimi gibi alanların tamamında, uzman, tasarımcı, ürün geliştirmeci, üretim sorumlusu, araştırmacı, stratejist, yönetici, iş geliştirme uzmanı gibi birçok pozisyonda çalışabilir ve uzmanlaşabilir.

İnsan ve Toplum Bilimleri İş Olanakları
Bu bölüm mezunları için yukarıda birçok çalışma alanı sıraladık. Bu alanlardan bazıları devlet kurumlarına aitken bazıları da özel sektör ile ilgilidir. Devlet kurumlarında göreve başlamanın şartı KPSS’de yeterli puanı almaktır.

İnsan ve Toplum Bilimleri iş bulma imkanı, İnsan ve Toplum Bilimleri iş olanakları hakkında bilgi, İnsan ve Toplum Bilimleri mezunları ne iş yapar, İnsan ve Toplum Bilimleri mezunları nerelerde çalışır, İnsan ve Toplum Bilimleri mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

İnsan ve Toplum Bilimleri mezunları ne kadar maaş alır, İnsan ve Toplum Bilimleri maaşı ne kadar, İnsan ve Toplum Bilimleri kazançları

İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü, adından de anlaşılabileceği gibi "insanı" ve"toplumu" ilgilendiren hemen her konuda "sosyal bilimler", "beşeri bilimler", "felsefe" ve "sanat" perspektifinden çalışmalar yapan bir bölümdür.
Günümüzde iş alanları ve meslekler arasındaki sınırlar ortaya kalkmaya başlamış; her alanda çok yönlü bakış açısına ve entelektüel bilgi donanımına ihtiyaç doğmuştur.
İnsan ve Toplum Bilimleri (Humanities and Social Sciences) Bölümü yenilikçi eğitim anlayışıyla kamu ve özel sektörün her gün değişen beklentilerine cevap verebilen, sosyal ve beşeri bilimler, mühendislik, bilim ve teknoloji, felsefe, sanat tarihi ve kültürel çalışmalar alanlarında gelişime açık, disiplinler arası yorum yapabilen ve çözüm geliştirebilen mezunlar yetiştirmek amacıyla kurulmuştur.


İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de İnsan ve Toplum Bilimleri hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


İnsan ve Toplum Bilimleri hakkında bilgi, İnsan ve Toplum Bilimleri bölümü ile ilgili bilgiler, İnsan ve Toplum Bilimleri bölümü hakkında herşey, İnsan ve Toplum Bilimleri mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, İnsan ve Toplum Bilimleri mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi
İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/insan-ve-toplum-bilimleri-bolumu.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/insan-ve-toplum-bilimleri-bolumu.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için