İslam ve Din Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

İslam ve Din Bilimleri hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, İslam ve Din Bilimleri hakkında bilgiler edinecek ve İslam ve Din Bilimleri bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de İslam ve Din Bilimleri hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

İslam ve Din Bilimleri İş İmkanları Hakkında Bilgi İslam ve Din Bilimleri İş Olanakları Hakkında Bilgi
Uluslararası İslam ve Din Bilimleri Fakültesi, ülkemiz yükseköğretim sisteminde ilahiyat fakültelerine denk bir fakülte olup mezunları ilahiyat fakültesi mezunları ile aynı haklara sahip olmaktadır.

İslam ve Din Bilimleri İş Olanakları
Üniversitenin açıklamasına göre bölüm mezunları İlahiyat mezunları ile aynı haklara sahiptir. Dolayısı ile bu bölümden mezun olanlar çeşitli devlet kurumlarında çalışabilir ve formasyon aldığında ise öğretmen olabilir.

İslam ve Din Bilimleri iş bulma imkanı, İslam ve Din Bilimleri iş olanakları hakkında bilgi, İslam ve Din Bilimleri mezunları ne iş yapar, İslam ve Din Bilimleri mezunları nerelerde çalışır, İslam ve Din Bilimleri mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

İslam ve Din Bilimleri Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

İslam ve Din Bilimleri mezunları ne kadar maaş alır, İslam ve Din Bilimleri maaşı ne kadar, İslam ve Din Bilimleri kazançları

İslam ve Din Bilimleri Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bu bölüm İstanbul 29 Mayıs Üniversitesinde okutulmakta ve YGS-4 puanı ile öğrenci almaktadır. Üniversitenin, bölüm ile ilgili yaptığı açıklamaları sizler için derlemeye çalıştık.
Uluslararası İslam ve Din Bilimleri Fakültesi 2011-2012 akademik yılında İslam ve Din Bilimleri Programına öğrenci alarak eğitim öğretim faaliyetlerine başlamıştır. 2012-2013 akademik yılından itibaren Uluslararası İlahiyat Programına da öğrenci alınmaya başlanmış olup bu programlara yerleştirilen öğrenciler için “Zorunlu Arapça Hazırlık Sınıfı” programı uygulanmaktadır.

Müfredatı “Temel İslam Bilimleri”ne yoğunlaşan  “İslam ve Din Bilimleri Programı’nın” eğitim öğretim dili kısmen Arapça kısmen Türkçe’dir.
Hedef kitlesi ve programları itibariyle uluslararası bir nitelik taşıyan fakültemizin programlarına yerleştirilen öğrenciler için Arap dünyasının ve ülkemizin seçkin öğretim elemanlarının ders verdiği “Arapça Hazırlık Sınıfı” uygulanmaktadır.
Fakültemizin lisans programları müfredatının %50’ye yakını, çoğu Arap asıllı öğretim elemanlarımız ile Arapça olarak işleniyor.
Ayrıca gelecek yıllarda öğretim dili Arapça olan “İslam Bilimleri Programı” ile öğretim dili İngilizce olan “Din Bilimleri Programı”nın açılması, bu programlara seçimlik Türkçe dersler konması planlanıyor. Söz konusu programlar açıldığında dil şartını yerine getiren öğrenciler diğer programdan da ders alabilecekler.

İslam ve Din Bilimleri Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de İslam ve Din Bilimleri hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


İslam ve Din Bilimleri hakkında bilgi, İslam ve Din Bilimleri bölümü ile ilgili bilgiler, İslam ve Din Bilimleri bölümü hakkında herşey, İslam ve Din Bilimleri mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, İslam ve Din Bilimleri mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: İslam ve Din Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi
İslam ve Din Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/islam-ve-din-bilimleri-bolumu-hakknda.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/islam-ve-din-bilimleri-bolumu-hakknda.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için