İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

İşletme Bilgi Yönetimi hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, İşletme Bilgi Yönetimi hakkında bilgiler edinecek ve İşletme Bilgi Yönetimi bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de İşletme Bilgi Yönetimi hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

İşletme Bilgi Yönetimi İş İmkanları Hakkında Bilgi İşletme Bilgi Yönetimi İş Olanakları Hakkında Bilgi
İşletme Bilgi Yönetiminden mezun olan öğrenciler; Devlet memurluğu kadrosunda İktisadi-İdari Bilimler Fakültesi ile denk sayılıyor. Özel sektörlerde ise; Muhasebe, Finans, Satın Alma, İş Geliştirme ve Danışmanlık gibi bir çok departmanda görev alabiliyorlar.

Bu bölümün mezunları İşletme mezunu bir öğrenci ne iş yaparsa o işi yapabilir. Ayrıca bunun yanında aldığı bilişim dersleri sayesinde, bilişim alanında da çalışabilir. Yabancı ülkelerde 'IT department' olarak geçen iş alanı aslında bu bölümün alanı oluyor. Genel olarak şirketlere yönetici adayları yetiştiriyor bu bölüm.

İşletme Bilgi Yönetimi İş Olanakları
Bölüm mezunları işletmeci gibi algılanmakta, aynı zaman da ileri teknolojileri iyi takip ettikleri için kurumlarda geçerli ofis sistemlerini, bilgi sistemleri analizini, işletmenin İnternet sitesi gibi zamanımızın en geçerli olan bilgilerine sahip olmaktadırlar. Şirketlerin bünyesinde bu alanlarla ilgili olan bilgi-işlem, insan kaynakları, yönetim ve idare gibi birimlerde çalışabilmektedirler. İşletme Bilgi Yönetimi mezunları yurt içi ve yurt dışı birçok firmada ve iletişim merkezlerinde(Avea, Turkcell, Vodafone) çalışma imkanına sahiptirler.

İşletme Bilgi Yönetimi iş bulma imkanı, İşletme Bilgi Yönetimi iş olanakları hakkında bilgi, İşletme Bilgi Yönetimi mezunları ne iş yapar, İşletme Bilgi Yönetimi mezunları nerelerde çalışır, İşletme Bilgi Yönetimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

İşletme Bilgi Yönetimi mezunları ne kadar maaş alır, İşletme Bilgi Yönetimi maaşı ne kadar, İşletme Bilgi Yönetimi kazançları

İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bölümümüzün amacı İşletme Bilgi Yönetimi alanında kariyer hedefleyen, temel işletmecilik konularına hakim, bilgi teknolojilerini etkin kullanabilen, güçlü iletişim becerileri olan yönetici adaylarını geleceğe hazırlamaktır.

İşletme Bilgi Yönetimi giderek artan ve çeşitlenen rekabetin yaşandığı ve koşulların sürekli olarak değiştiği bir ortamda işletmelerin değişen ortam ve şartlara uyum sağlamasını varlığını sürdürmesini ve mevcut yeteneklerini geliştirebilmesi için ortak aklın kullanıldığı süreçleri içermektedir.

Günümüzde bilgi işletmelerin en önemli varlığı ve stratejik bir değer kaynağı haline dönüşmüştür. Bu çerçevede işletmelerin yeni zenginliği ve değer kaynağı sahip olunan bilgi birikimi ve bu potansiyeli uygulamaya dönüştürebilme yeteneği olmaktadır.

İşletme Bilgi Yönetimi Bölümünde eğitim programı klasik işletme bölümlerinde yer alan derslerin yanı sıra bilgisayar teknolojisi, iletişim teknikleri ve yazılım konularını içeren dersleri de kapsamaktadır.

İşletme Bilgi Yönetimi bölümünden mezun olacak öğrenciler bilişim teknolojileri ve bilgi yönetimi konularında donanımlı, iş dünyasının ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte, güçlü işletmecilik bilgisi ve donanımına sahip olacaklardır.

İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de İşletme Bilgi Yönetimi hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


İşletme Bilgi Yönetimi hakkında bilgi, İşletme Bilgi Yönetimi bölümü ile ilgili bilgiler, İşletme Bilgi Yönetimi bölümü hakkında herşey, İşletme Bilgi Yönetimi mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, İşletme Bilgi Yönetimi mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi
İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/isletme-bilgi-yonetimi-bolumu-hakknda.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/isletme-bilgi-yonetimi-bolumu-hakknda.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için