İstatistik Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

İstatistik hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, İstatistik hakkında bilgiler edinecek ve İstatistik bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de İstatistik hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

İstatistik İş İmkanları Hakkında Bilgi İstatistik İş Olanakları Hakkında Bilgi
İstatistik Bölümü Lisans mezunları üniversitelerin akademik kadrolarının yanı sıra, banka, finans sektöründe ve sigorta sektöründe, araştırma şirketlerinde, kamu ve özel sektörün kalite kontrol, stok değerlendirme birimlerinde, gazete ve televizyon kurumları ile hastane vb. yerlerin istatistik birimlerinde istihdam edilebilirler. 

İstatistik Bölümü İş Olanakları
İstatistik Bölümünün temel amacı, üniversite de dahil olmak üzere birçok alanda çalışabilecek İstatistikçi adayları için iyi dengelenmiş bir İstatistik programı vermektir. İstatistik Bölümü mezunlarının, bölüm öğretim programlarının teorik istatistik bilgisi yanında uygulamalı istatistik, bilgisayar, yöneylem araştırması, ekonomi, muhasebe, istatistiksel kalite kontrol, simülasyon v.b. derslerle desteklenmiş olması nedeni ile çalışma alanları çok geniştir.
-Endüstriyel İstatistik,
-Kalite Kontrol,
-Kalite Geliştirme ve Deney Tasarımları birimleri,
-Nicel ve Nitel analizler yapan planlama birimleri,
-Sigorta şirketleri,
-Bilişim sektörü,
-Teknoloji geliştirme birimleri,
-Ar-Ge ve danışmanlık şirketleri,
-Bankalar,
-Devlet Planlama Teşkilatı, Bakanlıklar, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Türk Standartları Enstitüsü (TSE), İş ve İşçi Bulma Kurumu ve diğer kamu kuruluşları.

İstatistik iş bulma imkanı, İstatistik iş olanakları hakkında bilgi, İstatistik mezunları ne iş yapar, İstatistik mezunları nerelerde çalışır, İstatistik mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

İstatistik Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

İstatistik mezunları ne kadar maaş alır, İstatistik maaşı ne kadar, İstatistik kazançları

İstatistik Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
İstatistik Bölümünün Öğretim Amaçları; Probleme has çözüm üretebilme ve analitik düşünme becerilerine sahip, Disiplinlerarası çalışmalara yatkın, Bilgi teknolojilerini etkin bir biçimde kullanabilen, Mesleki etik ve sorumluluk bilincine sahip, Bilimsel şüpheciliği ilke edinmiş saygın istatisikçiler yetiştirmektir.
İstatistik Bilimi, doğru bilgiye ulaşabilmek amacıyla hakkında bilgi sahibi olunmak istenen kitleden veri toplama, toplanan verileri düzenleme, analiz etme ve yorumlayarak bilgiye ulaşma süreçlerinde tümevarım ve tümdengelim yöntemlerini kullanan, birey ve nesnelerin özelliklerindeki değişkenliği olasılık teorisi ile modelleyen ve açıklayan bir bilim dalıdır.

İstatistik Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de İstatistik hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


İstatistik hakkında bilgi, İstatistik bölümü ile ilgili bilgiler, İstatistik bölümü hakkında herşey, İstatistik mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, İstatistik mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: İstatistik Bölümü Hakkında Bilgi
İstatistik Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/istatistik-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/istatistik-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için