İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri hakkında bilgiler edinecek ve İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri İş İmkanları Hakkında Bilgi İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri İş Olanakları Hakkında Bilgi
İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünden mezun olan öğrenciler, İstatistikçi kadrosu bulunan devlet kurumlarında (Türk İstatistik Kurumu, Sermaye Piyasası Kurumu, Rekabet Kurumu vs.) Bilgisayar yazılım şirketlerinde, Özel araştırma şirketlerinde, Bankacılıkla ilgili bölüm olarak kabul edildiğinden pek çok özel ve devlet bankalarında istihdam edilebilmektedirler Ayrıca, üniversitelerin İstatistik, Ekonometri, Enformatik bölümlerinde akademisyen olabilmekte ve pedogoji derslerini tamamlama durumunda bilgisayar öğretmeni olabilmektedirler.

İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri İş Olanakları
Bölüm mezunlarının tıp, reklamcılık, pazarlama, turizm, eğitim pazar araştırmaları, kalite kontrol, hastane yönetimi, silahlı kuvvetler sigortacılık, insan kaynakları AR-GE (Araştırma, geliştirme) sahalarında iş bulma olanakları mevcuttur. Çağımızda en büyük güç “bilgi” olmuştur. İstatistik ve bilgisayar bilimlerinin bu bilgiye ulaşmada çok önemli işlevi vardır. Bilgisayar teknolojisindeki her yeni gelişme, istatistik biliminin de gelişmesini ve öneminin artmasını sağlamaktadır.

İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri iş bulma imkanı, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri iş olanakları hakkında bilgi, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri mezunları ne iş yapar, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri mezunları nerelerde çalışır, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri mezunları ne kadar maaş alır, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri maaşı ne kadar, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri kazançları

İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Çağımızda bilgilerin toplanması ve işlenmesi teknolojinin ilerlemesinde önemli bir safhayı oluşturmaktadır. Bu işler için Bilgisayar ve İstatistik teknik ve yöntemlerinin bilinmesi ve uygulanması gerekmektedir. Bilgisayar teknolojisindeki baş döndürücü gelişmeler ve istatistik biliminin ortaya koyduğu yeni yöntemler artık bu bilimlerin kendi başlarına yeterli olmadıklarını başlı başına bir bilim alanı olarak birlikte ele alınmalarını gerektirmektedir. Bu amaca hizmet etmek için İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü kurulmuştur.

İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri bölümü öğrencileri bilgisayar ve istatistik tekniklerini öğrenerek, bu teknikleri diğer disiplinlere uygulama becerisine sahip mezunlar yetiştirebilmek amacıyla bir müfredat yürütmektedir. Bu hedefe yönelik olarak oluşturulan ders müfredatı, uygulamalı istatistik, olasılık teorisi, stokastik süreçler, yöneylem araştırması, bilgisayar programlama dersleri ve istatistiksel yazılımların verildiği dersler yanında işletme bilimine giriş ve ekonominin ilkeleri gibi genel amaçlı dersler de içermektedir. Zorunlu derslere ilave olarak öğrencilere kendi tercihlerine göre seçebilme şansı sunulan seçmeli dersler, programa çok yönlü bir özellik katmıştır. Mezun olan öğrenciler, İstatistikçi kadrosu bulunan devlet kurumlarında, Bilgisayar yazılım şirketlerinde, Özel araştırma şirketlerinde, özel ve devlet bankalarında istihdam edilebilmektedirler. Ayrıca, üniversitelerin İstatistik, Ekonometri, Enformatik bölümlerinde akademisyen olabilmekte ve pedogoji derslerini tamamlama durumunda bilgisayar öğretmeni olabilmektedirler.


İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri hakkında bilgi, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri bölümü ile ilgili bilgiler, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri bölümü hakkında herşey, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi
İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/istatistik-ve-bilgisayar-bilimleri.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/istatistik-ve-bilgisayar-bilimleri.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için