İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

İtalyan Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, İtalyan Dili ve Edebiyatı hakkında bilgiler edinecek ve İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de İtalyan Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

İtalyan Dili ve Edebiyatı İş İmkanları Hakkında Bilgi İtalyan Dili ve Edebiyatı İş Olanakları Hakkında Bilgi
İtalyan Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı mezunları dil öğretimi yapan kurumlarda (Konservatuar, İtalyan Lisesi, TÖMER, v.b.) öğretmenlik yapabilir, T.C. Başbakanlık, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Dış İşleri Bakanlığı gibi pek çok resmi kurum bünyesinde tercüman olarak çalışabilir, bankalarda, özel sektörde özellikle tekstil ve dış ticaret alanlarında ve turizm ile ilgili kuruluşlarda görev alabilirler.

İtalyan Dili ve Edebiyatı İş Olanakları
İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan adaylar yetkin bir İtalyanca bilgisine sahip olurlar. Bunun sonucunda ise pedagojik formasyon dersleri başarı ile tamamlandığı takdirde İtalyanca öğretmeni olunur. İtalyanca öğretmeni unvanına sahip olan kişiler günümüzde birçok yabancı dil kursunda çalışabilirler. Bunun yanı sıra ülkemizde bazı özel liselerde de İtalyanca öğretmeni olarak çalışmak mümkündür.

İtalyan Dili ve Edebiyatı iş bulma imkanı, İtalyan Dili ve Edebiyatı iş olanakları hakkında bilgi, İtalyan Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar, İtalyan Dili ve Edebiyatı mezunları nerelerde çalışır, İtalyan Dili ve Edebiyatı mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

İtalyan Dili ve Edebiyatı mezunları ne kadar maaş alır, İtalyan Dili ve Edebiyatı maaşı ne kadar, İtalyan Dili ve Edebiyatı kazançları

İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Hazırlık sınıfında İtalyan dili grameri ve İtalyan kültürü konusunda yoğun bir şekilde eğitilen öğrencilerin birinci yılda gramer bilgilerini pekiştirmeleri, uygulamaları ve konuşma yeteneklerini geliştirmeleri sağlanırken Roma tarihi ve kültürü ile ilgili bilgiler de edinmeleri amaçlanmıştır.
İkinci yıldan itibaren İtalya’nın yirmi yüzyıllık tarihi, edebiyatı, edebiyatçıları konusunda ayrıntılı bilgiler edinirken, edebiyatçıları ve metinlerini inceleme olanağı da bulmaktadırlar. Diğer yandan, ikinci yıldan itibaren ders programında yer alan çeviri derslerinde öğrencilerin başarılı bir şekilde çeviri yapabilmeleri sağlanmaktadır.
Öğrencilerin Anabilim Dalında, Roma ve İtalya Tarihi, İtalyan Edebiyatı Tarihi ve yazar-şairleri ile ilgili edindikleri bilgiler dört yıllık öğretim süreci içinde Latince, Mitoloji, Sanat Tarihi v.b. gibi yan dal dersleri ile pekiştirilmektedir. Kuramsal derslere ek olarak, İtalyanca dil kullanımını geliştirmeye yönelik Audio-Visivo, Pratik İtalyanca, Sözlü ve Yazılı Anlatım gibi pek çok pratik ve konuşma dersi İtalyan Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı bünyesinde yer almaktadır.

İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de İtalyan Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


İtalyan Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi, İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü ile ilgili bilgiler, İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü hakkında herşey, İtalyan Dili ve Edebiyatı mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, İtalyan Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi
İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/italyan-dili-ve-edebiyat-bolumu-hakknda.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/italyan-dili-ve-edebiyat-bolumu-hakknda.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için