Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Japon Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Japon Dili ve Edebiyatı hakkında bilgiler edinecek ve Japon Dili ve Edebiyatı bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Japon Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Japon Dili ve Edebiyatı İş İmkanları Hakkında Bilgi Japon Dili ve Edebiyatı İş Olanakları Hakkında Bilgi
Japon dili ve edebiyatı iş imkanlarını daha ayrıntılı anlamanız için dilforum sitesinden alıntıladığımız bir yorumu sizlerle paylaşıyoruz.

‘’Öncelikle doğru, mezun olunca tercümanlık bürolarında çalışabilirsiniz. Bunun için Japon Dili ve Edebiyatı ya da Japonca Öğretmenliği'nde okumuş olmanız hiç ama hiç fark etmez. Mezuniyet diplomanızı aldıktan sonraki gün (çünkü akşam saatlerinde alacağınız için kaydolacak açık noter bulamayacaksınızdır) herhangi bir notere ya da birkaç notere gidip yemin ederek yeminli tercüman oluyorsunuz. Tabii ki sizi birilerinin arayıp da bulması güç olacağı için İstanbul, Ankara ya da Gebze, Yalova gibi yerlerdeki noterlere kaydolmanız ve bilindik bir tercümanlık şirketi ile çalışmanız faydalı olacaktır. Yani tercüman olmak için sanıldığı gibi dil edebiyat mezunu ya da tercümanlık bölümü mezunu olmak şartı külliyen yalandır. (Kendim de yeminli tercüman olduğum için söyleyebiliyorum)

İkincisi turist rehberliğidir ki bunun için Japonca bölümünden mezun olmanıza bile gerek yok; turizm bakanlığının yapacağı sınavdan geçmeniz gerekecektir. Bu nedenle dışarıdan Japonca öğrenenler de bu işi biraz kastırarak kıvırabilirler. Ancak, son zamanlarda artan Japonca ve Japon kültürüne çok da fazla yakın olmayıp hasbelkader Japonca konuşan yetersiz rehberlerden bıkan turizm şirketleri ekseriyetle Çanakkale, Ankara ve Erciyes mezunlarını talep ediyorlar. Bu noktada bu üç okul şanslı diyebilirim. Hatta epey büyük bir şirketin patronunun da Çanakkale mezunu olması hiçbirimizi şaşırtmasın.

Şirketler; Japonya kökenli şirketler, ki en büyüğü şu anda Toyota ve bunun yan sanayisi olan şirketlerdir. Japonya ile ortak iş yapan şirketler yine Japonca ve Japon kültürüne yakın kalifiye elemanları tercih ediyor. Peki bu insanlar sadece Japonca bilen bu adamları alıp ne yaptırıyorlar? Yalnızca tercüme yaparak gün mü geçer diye soranlarınız da var büyük ihtimalle; elbette ki kişinin kendisine kalan bir şey ama mezun arkadaşlarımızın insan kaynakları müdürlüğünden, Mitsubishi'nin Londra genel satış müdürlüğüne kadar iş yapan kişiler var. Japon şirketlerinin genel özelliği olan elemanı al, kendin yetiştir ve ilerlet politikası gayet de güzel işliyor. Genel bir ortalama çıkartacak olursak mezunlarımızın yüzde ellisine yakını bu tür şirketlerde çalışmaktadır. Bunların da birçoğu Marmara Bölgesi'nde olmakla birlikte yurtdışında Japoncalarını kullanarak çalışan kişi sayısı da az değil.’’

Japon Dili ve Edebiyatı iş bulma imkanı, Japon Dili ve Edebiyatı iş olanakları hakkında bilgi, Japon Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar, Japon Dili ve Edebiyatı mezunları nerelerde çalışır, Japon Dili ve Edebiyatı mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır. Tercüman olarak görev yapanların 5 bin dolaylarında maaş aldıkları da söylenmektedir.

Japon Dili ve Edebiyatı mezunları ne kadar maaş alır, Japon Dili ve Edebiyatı maaşı ne kadar, Japon Dili ve Edebiyatı kazançları

Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bölümün amacı, Japon Dili ve Edebiyatının her alanında hizmet verebilecek bilgi, beceri ve tutumlarla donatılmış dil ve edebiyat alanlarında gelişmiş bir duyarlılık ve zevke sahip bağımsız düşünme sürecinde analitik stratejiler kullanabilen edindiği bilgileri eleştirel ve yaratıcı süreçlerde yeni fikirler ve projeler üretmede değerlendirebilen edindiği bilgi ve becerileri mesleki ve etik sorumluluk bilinciyle kullanabilen eleştirel bir bakış açısıyla latif düşünceler geliştirebilen etik değerleri özümsemiş dünya gerçeklerinin farkında olan hayat boyu öğrenmenin önemini benimsemiş çağdaş filologlar yetiştirmektir.

Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Japon Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Japon Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi, Japon Dili ve Edebiyatı bölümü ile ilgili bilgiler, Japon Dili ve Edebiyatı bölümü hakkında herşey, Japon Dili ve Edebiyatı mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Japon Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi
Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/japon-dili-ve-edebiyat-bolumu-hakknda.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/japon-dili-ve-edebiyat-bolumu-hakknda.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için