Jeofizik Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Jeofizik Mühendisliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Jeofizik Mühendisliği hakkında bilgiler edinecek ve Jeofizik Mühendisliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Jeofizik Mühendisliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Jeofizik Mühendisliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Jeofizik Mühendisliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Jeofizik Mühendisleri kamu ve özel sektörde değişik alanlarda görev yapmaktadır. Kamu sektöründe başta Maden Teknik Arama Genel Müdürlüğü, TPAO Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Bayındırlık Müdürlükleri, Belediyeler ve Üniversiteler olmak üzere değişik kurumlarda görevlerini icra etmektedirler. Özel olarak kendi bürolarını açabilecekleri gibi yerli ve yabancı özel arama ve zemin inceleme şirketlerinde de görev yapmaktadırlar.

Jeofizik Mühendisliği İş Olanakları
Jeofizik Mühendisleri, Devlet Su İşleri (DSİ), Maden Tetkik ve Arama Enstitüsü (MTA), Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK-MAM), Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) vb. kamu kuruluşlarında ve tüm belediyelerde çalışma ortamı bulma imkanına sahiptir. Ayrıca zemin araştırmaları gerçekleştiren özel jeofizik şirketleri, jeoteknik çalışmalar yapan inşaat firmaları, özel maden arama şirketleri ve yeraltı suyu arama şirketleri de jeofizik mühendislerinin çalışabilecekleri özel kuruluşlardır.

Jeofizik Mühendisliği iş bulma imkanı, Jeofizik Mühendisliği iş olanakları hakkında bilgi, Jeofizik Mühendisliği mezunları ne iş yapar, Jeofizik Mühendisliği mezunları nerelerde çalışır, Jeofizik Mühendisliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Jeofizik Mühendisliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Jeofizik Mühendisliği mezunları ne kadar maaş alır, Jeofizik Mühendisliği maaşı ne kadar, Jeofizik Mühendisliği kazançları

Jeofizik Mühendisliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Jeofizik Mühendisliği fiziksel yöntemler (sismik, elektrik, manyetik, gravite vb.) kullanarak yerin ve denizlerin altını görüntülemeyi ve özelliklerini belirlemeyi amaçlayan bir bilim dalıdır. Jeofizik sayesinde yer ve deniz altında bulunan petrol, doğal gaz, kömür, madenler, endüstriyel ham maddeler, jeotermal kaynaklar, yeraltı suyu gibi doğal zenginliklerimiz bulunup, değerlendirilerek ülkemizin refah düzeyinin artırılmasına katkı sağlanır.

Bölümde matematik, fizik, kimya gibi temel derslerin yanısıra jeoloji ve jeofiziğe ait mesleki dersler bulunmaktadır. Mesleki derslerin çoğu uygulamalıdır. Ayrıca, öğrenciler öğretim üyelerinin denetiminde kampta arazi uygulaması ve ilgili resmi ve özel kuruluşlarda staj yaparlar. Program mezunları, maden, petrol ve doğalgaz, jeotermal enerji, yeraltısuyu araştırmaları, zemin etüdleri ve deprem ile ilgili konularda eğitim ve araştırma etkinliklerini yürütürler.

Jeofizik Mühendisliği Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Jeofizik Mühendisliği hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Jeofizik Mühendisliği hakkında bilgi, Jeofizik Mühendisliği bölümü ile ilgili bilgiler, Jeofizik Mühendisliği bölümü hakkında herşey, Jeofizik Mühendisliği mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Jeofizik Mühendisliği mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Jeofizik Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi
Jeofizik Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/jeofizik-muhendisligi-bolumu-hakknda.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/jeofizik-muhendisligi-bolumu-hakknda.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için