Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği hakkında bilgiler edinecek ve Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Mezunlar, kanatlı hayvan yetiştiriciliği yapılan tesislerde, kesimhanelerde, kuluçkahanelerde, yem fabrikalarında, entegre tesislerin idari birimlerinde, hayvancılık işletmelerinde, tarım işletmelerinde, tüm çiftliklerde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda, araştırma enstitülerinde, tarım ilacı sektöründe, tarım ilacı satış birimlerinde, belediyelerde, bankalarda, Avrupa Birliği Bakanlığı’nda, Kalkınma Bakanlığı’nda, il özel idarelerinde, tarım il müdürlüklerinde, başbakanlıkta, üniversitelerde ve pek çok başka alanda iş imkanlarına sahip olabileceklerdir.
Mezunlarımız kendilerine ait işletme açma ve idare edebilme yetkinliğine sahip olmakla birlikte, tarım ilacı bayileri açmak için de mesleki bilgi altyapısına sahip olacaklardır.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği İş Olanakları
Kanatlı hayvan yetiştiriciliği programını bitirenler “Kanatlı Hayvan Yetiştirme Teknikeri” unvanını alır. Kanatlı hayvan yetiştirme teknikeri ziraat mühendisine yardımcı eleman olarak kanatlı üretim çiftliklerinde hayvanların üretilmesi, bakım ve pazarlanması ile ilgili çalışmaları yürütür.
Kanatlı hayvan yetiştirme teknikeri resmi ve özel sektör ile çiftliklerde çalışır. Ayrıca kanatlı hayvan yetiştirmede kullanılan alet ve ekipmanların üretim ve pazarlama birimlerinde de iş bulma olanakları vardır. Kanatlı sektörü gelişen bir çalışma alanıdır ve bu alanda yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Bu alanda yetişenler kendi çiftliklerini kurarak üretim yapabilirler.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği iş bulma imkanı, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği iş olanakları hakkında bilgi, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği mezunları ne iş yapar, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği mezunları nerelerde çalışır, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği mezunları ne kadar maaş alır, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği maaşı ne kadar, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği kazançları

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bu bölüm şu an için sadece Abant İzzet Baysal Üniversitesinde okutulmaktadır. Bölümün puan türü MF-3’tür. Dolayısı ile bu bölüm için YGS, LYS-1 ve LYS-2 sınavlarna girerek yeterli puanı almak gerekir.

Kümes hayvanlarının üretilmesi ile, son yıllarda soyu tükenmeye başlayan kuş türlerinin yetiştirilmesi, korunması ve ıslahını sağlayan alanlarda çalışacak ara elemanların yetiştiği bölümdür. Mezunlar hayvanat bahçeleri ile resmi-özel kuruluşlara ait işletmelerde iş bulabilirler. Kanatlı hayvan yetiştiriciliği programının amacı tavuk, kaz, ördek, hindi gibi hayvanların üretiminde çalışacak elemanları yetiştirmektir.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği hakkında bilgi, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü ile ilgili bilgiler, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü hakkında herşey, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü Hakkında Bilgi
Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/kanatl-hayvan-yetistiriciligi-bolumu.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/kanatl-hayvan-yetistiriciligi-bolumu.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için