Kimya Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Kimya hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Kimya hakkında bilgiler edinecek ve Kimya bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Kimya hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Kimya İş İmkanları Hakkında Bilgi Kimya İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm mezunları genellikle Plastik Sanayii, İlaç Sanayii, Boya Sanayii Petrokimya, Metal Sanayii Tekstil Sanayii Seramik Sanayii, Çimento Sanayii, Deri Sanayii Deterjan ve Sabun Sanayii, Gıda Sanayii Kozmetik Sanayii, Cam Sanayii, Çevre Analiz Laboratuarları Biyokimya laboratuarları Bilimsel Araştırma Kurumlarında görev almaktadır.

Kimya Bölümü İş Olanakları
Çalışma alanları olarak petrol ürünleri, kimyasal madde, ilaç, boya, gıda, kağıt, plastik, temizlik malzemeleri, kozmetik, gübre sanayi, tekstil, gaz sanayi gibi alanlarda doğrudan makine, maden gibi alanlarda dolaylı olarak kimya ile ilgileri olduğundan, kimyagerler sayılan bütün bu alanlarda iş imkanına sahiptirler.
Kimyagerler belirtilen alanlarda çalışırken kalite kontrol, üretim ve AR-Ge (Araştırma geliştirme) olmak üzere başlıca üç temel bölümde görev yapabilirler. Çalışma alanlarına bağlı olarak eczacılarla, çoğu mühendislik alanlarıyla, laborantlarla sürekli iletişim halindedirler. Ayrıca kimyagerler Milli Eğitim Bakanlığı kapsamında İlköğretim Okullarında, Liselerde ve Dershanelerde öğretmenlik yapabilecekleri gibi yüksek lisans ve doktora çalışmaları ile akademik kariyer yapabilirler.

Kimya iş bulma imkanı, Kimya iş olanakları hakkında bilgi, Kimya mezunları ne iş yapar, Kimya mezunları nerelerde çalışır, Kimya mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Kimya Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Kimya mezunları ne kadar maaş alır, Kimya maaşı ne kadar, Kimya kazançları

Kimya Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Kimya, değişimin bilimi olarak tanımlanabilir. Kimyager, maddelerin temel özelliklerini ve onların başka maddelere dönüşümlerini inceleyerek, önemli bilimsel sorunlara çözüm bulur ve yeni teknolojilerin gelişmesine katkıda bulunur. Yaşam kurtarıcı yeni ilaçların keşfi, tüketicilerin yararına sunulan yeni ürünler, pek çok örnekte kalitatif ve kantitatif analizler, kimyagerlerin yaptıkları çalışmaların bazı sonuçlarındandır.  Kimya Bölümü'nü bitiren öğrencilere Kimyagerlik (Kimya Lisans) unvanı verilmektedir. Mezunlar, sanayinin seçkin kuruluşlarında Ar-Ge, işletme ve kalite kontrol laboratuvarlarında iş bulmaktadırlar. Başarılı öğrenciler yüksek lisans ve Doktora programlarına yur tiçinde ve yurt dışında devam ederek akademik kariyer yapmaktadırlar.

Kimya Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Kimya hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Kimya hakkında bilgi, Kimya bölümü ile ilgili bilgiler, Kimya bölümü hakkında herşey, Kimya mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Kimya mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Kimya Bölümü Hakkında Bilgi
Kimya Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/kimya-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/kimya-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için