Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Kore Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Kore Dili ve Edebiyatı hakkında bilgiler edinecek ve Kore Dili ve Edebiyatı bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Kore Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Kore Dili ve Edebiyatı İş İmkanları Hakkında Bilgi Kore Dili ve Edebiyatı İş Olanakları Hakkında Bilgi
Kayseri Erciyes Üniversitesi Kore Dili ve Edebiyatı ile ilgili çalışma alanlarını şu şekilde açıklamıştır. Erciyes Üniversitesi web sitesinden bu bölümü olduğu gibi buraya aktardık.

‘’Kore Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalımız ilk mezunlarını 2007 yılının Haziran ayında vermiştir. Mezunlarımız profesyonel turizm rehberliği, seyahat  acentelerinde yöneticilik, Türkiye’de yatırım yapan büyük Kore firmalarında (Hyundai, Kia, SK, Posco, LG, Samsung vb.) ya da Kore ile ticari ilişkileri olan firmalarda, THY’nda, Üniversitelerde akademisyen olarak çalışma imkânlarını bulabilmektedirler. Anabilim dalı olarak öğrencilerimizin mezuniyetten sonra iş bulabilmeleri için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Bunun dışında öğrenimine devam eden öğrencilerimizin yaz tatillerinde staj yapabilmeleri için imkânların artırılması yönünde çalışmalar yapılmaktadır.
Mezunlarımızdan dördü Anabilim Dalımızda araştırma görevlisi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca İstanbul Medeniyet Üniversitesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü’nde araştırma görevlisi olan bir mezunumuzda şu anda Anabilim Dalımızda ÖYP dâhilinde yüksek lisansına devam etmektedir.  Mezunlarımızdan 15’i halen anabilim dalımızda yüksek lisans programımızda öğrenimine devam etmektedir. Bunun yanı sıra halen Kore’de 12 mezunumuz lisansüstü eğitimine devam etmekte ve ayrıca sekiz mezunumuz da Kore’de yüksek lisanstan mezun olmuş 3’ü doktoraya başlamışlardır.  Türkiye’nin çeşitli illerinde Hyundai, Samsung, LG, KİA, Posco Çelik Fabrikası, Daewoo ve Tufanbeyli Hidroelektrik Santrali, Ceragem Masaj Yatakları Firması, İstanbul 3. Köprü İnşaatı, Howon, Hyosung gibi çeşitli firmalarda da birçok mezunumuz çalışmaktadır. Türk Hava Yolları’nda ve Kore Hava yolları’nda çeşitli görevlerde halen çalışmakta olan yaklaşık on mezunumuz vardır. Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nde ve Kore Kültür Merkezi’nde de mezunlarımız çalışmaktadır.’’

Kore Dili ve Edebiyatı İş Olanakları
Bu bölümü okuyacak olanlar, kamudan çok, özel sektörde çalışacaklarını bilmelidir. KPSS’de kadro açıldığı ve yeterli puan aldığınızda elbette ki kamuda da çalışma olanağınız vardır. Ancak iş imkanları özelde daha geniştir.

Kore Dili ve Edebiyatı iş bulma imkanı, Kore Dili ve Edebiyatı iş olanakları hakkında bilgi, Kore Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar, Kore Dili ve Edebiyatı mezunları nerelerde çalışır, Kore Dili ve Edebiyatı mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Kore Dili ve Edebiyatı mezunları ne kadar maaş alır, Kore Dili ve Edebiyatı maaşı ne kadar, Kore Dili ve Edebiyatı kazançları

Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bu bölüm Ankara Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesinde bulunmaktadır. Bölümü kazanmak için DİL-3 puan türünde yeterli puan alınmalıdır. Bölümün amacı Kore dilini öğretmen ve bu konuda uzman elemanlar yetiştirmektir.

Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Kore Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Kore Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi, Kore Dili ve Edebiyatı bölümü ile ilgili bilgiler, Kore Dili ve Edebiyatı bölümü hakkında herşey, Kore Dili ve Edebiyatı mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Kore Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 2
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi
Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/kore-dili-ve-edebiyat-bolumu-hakknda.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/kore-dili-ve-edebiyat-bolumu-hakknda.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için