Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler hakkında bilgiler edinecek ve Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler İş İmkanları Hakkında Bilgi Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler İş Olanakları Hakkında Bilgi
İlgili üniversite, bölümün çalışma alanları ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştır. Web ortamında gezen bazı yorumlar ise, bölümün iş bulma imkanının kısıtlı olduğunu göstermektedir. Kısacası, bölümün iş imkanları hakkında kesin bilgiye sahip değilseniz bu bölümü yazmayın.

Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler iş bulma imkanı, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler iş olanakları hakkında bilgi, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler mezunları ne iş yapar, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler mezunları nerelerde çalışır, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler mezunları ne kadar maaş alır, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler maaşı ne kadar, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler kazançları

Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bölüm sadece Orta Doğu Teknik Üniversitesinde okutulmaktadır. Bölümün eğitim dili İngilizcedir. Öğrenci alımı ise TM-2 puanı ile yapılmaktadır. Bu puan türüne sahip olmak için YGS’den en az 180 puan alınmalı ve LYS-1, LYS-3 sınavlarına girilerek yeterli puan alınmalıdır.

Globalleşme özellikle Soğuk Savaşın bitimini takibeden dönemde tüm dünyada baskın bir süreç olarak etkisini göstermektedir. Günümüzde çok karmaşık bir sosyal ilişkiler ağını da ortaya çıkaran bu sürecin ulusal ve uluslararası boyutlarının, konunun disiplinlerarası niteliğinin de ön plana çıkartılarak, lisans düzeyinde programlanarak, öğrencilere aktarılması gereği açıktır. Üniversitemizde var olan Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi lisans programlarında bu konular ele alınmakla birlikte disiplinlerarası bir yaklaşımı temel alacak yeni bir programın konuların günümüz dünyasında gerektirdiği ayrıntı ve vurguların incelenmesi açısından gerekli olacağı düşünülmektedir.

Bu amaçla ODTÜ Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümleri Amerika Birleşik Devletleri’ndeki SUNY-Binghamton Üniversitesinin ilgili bölümleri ile işbirliği içerisinde disiplinlerarası bir niteliği olan lisans Global and International Affairs (Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler) lisans programının geliştirilmesini önermektedirler.

Programa, üniversitemizde hem Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümüne, hem de Uluslararası İlişkiler Bölümüne giderek artan üstün nitelikli öğrenci talebi ve günümüzde uluslararası gelişmelerden soyutlanamayacak siyasal ve toplumsal sorunlara ilgi duyan öğrencilerin gereksinmeleri de gözönüne alındığında, ciddi bir istem olabileceği varsayılabilir. Programa kabul edilecek öğrencilerin dört yıllık öğrenimin döneminin birinci ve üçüncü yıllarını ODTÜ’de, ikinci ve dördüncü yıllarını ise SUNY-Binghamton
Üniversitesinde tamamlamaları sözkonusudur. Bu olanağın programa olacak istemi artıracak bir unsur olacağı da düşünülebilir. 

Önerilen program hem Orta Doğu Teknik Üniversitesinin iki bölümü arasında halen var olan yakın işbirliğinin artırılmasına yardımcı olacak hem de ODTÜ’nün ABD’nin saygın üniversitelerinden ve özellikle sosyal/siyasal bilimler alanında uluslararası bir konuma sahip SUNY-Binghamton Üniversitesi ile ortak bir program geliştirmesi yolu ile üniversitemizin var olan uluslararası saygınlığını pekiştirecektir. Bu bağlamda bu program yoluyla kurulacak ilişkinin uzun dönemde öğretim üyesi değişimi, araştırma projelerinde ortaklık ve öğrenci değişimi gibi başka yollarla mevcut Bölümlerimize de olumlu katkılar yapması beklenmektedir. 

Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler hakkında bilgi, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler bölümü ile ilgili bilgiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler bölümü hakkında herşey, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgi
Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/kuresel-siyaset-ve-uluslararas.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/kuresel-siyaset-ve-uluslararas.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için