Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı hakkında bilgiler edinecek ve Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı İş İmkanları Hakkında Bilgi Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı İş Olanakları Hakkında Bilgi
Ülkemizde, geleneksel metallerden yapılmış ziynet eşyasına gerek takı, gerekse tasarruf amacıyla büyük ilgi duyulması sonucu çok hareketli bir iç piyasa bulunmakta, özellikle bazı illerimizde bu alanda çok sayıda insan çalışmaktadır. Meslek elemanı bir başka kişinin yanında çalışabileceği gibi kendi adına işyeri de açabilir. Bu meslek, geçmişte daha basit el aletleri ile yapılırken, kullanılan aletlerde gelişmeler söz konusu olmuştur.

Kuyumculuk mesleğinde çalışanlar, sanat kültürünü gelecek kuşaklara sanat mirası olarak bırakacaklarından temel işlemleri ve değişiklikleri yakından takip etmek ve ustalıklarını sergilemek zorundadırlar. El kuyumculuğu atölyelerde yürütülmektedir. Altın kaplama işi seri üretim için yapılmaktadır.

Gelecekte teknolojik bilgilerle donanmış, ustalıklarını işledikleri parçalara yansıtan iyi yetişmiş uzman elemanlara ihtiyaç olacaktır. Meslek elemanlarının bir bölümü imalat alanında çalışırken, bir bölümünün satış konusunda çalıştığı görülmektedir. Az da olsa iki işi bir arada yürütenler de vardır.

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı iş bulma imkanı, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı iş olanakları hakkında bilgi, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı mezunları ne iş yapar, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı mezunları nerelerde çalışır, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Özel sektörde faaliyet gösterdikleri için bir maaştan çok, kazançtan bahsetmek gerekir aslında. Siz de takdir edersiniz ki her kuyumcunun kazancı farklıdır. Örneğin bazı yerlerde, sadece kiraladığı dükkana 50.000 lira veren kuyumcular vardır. 50 bin kira veren birinin kazancı ne olur siz hesaplayıverin artık. Tabi bunun yanında 3-5 bin kazanabilen küçük esnaf da yok değildir.

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı mezunları ne kadar maaş alır, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı maaşı ne kadar, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı kazançları

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bu bölüm İstanbul Ticaret Üniversitesi ile Gazi Üniversitesinde bulunmaktadır. İstanbul Ticaret Üniversitesi MF-4 puan türü ile öğrenci alırken, Gazi Üniversitesi YGS-5 ile alım yapmaktadır.

Kuyumculuk sektörü ve mücevher tasarımı ülkemizde kültür ekonomisini döndüren önemli ve en eski çarklar arasında yer almaktadır. Sektör, ekonomik gelişmeye olan katkısının yanı sıra, yaratıcılığın gelişmesine öncülük etmekte ve köklü bir üretim-tasarım kültürünün devamlılığını sağlamak bakımından önemli roller üstlenmektedir. Bu sektör son yıllarda en hızlı gelişen sektörlerden biridir.
Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı alanında, sektörün ihtiyaç duyduğu; bilimsel, teknik, tasarım ve uygulama yönlerinden iyi yetişmiş, nitelikli insan gücünün karşılanabilmesi için üniversitelere büyük görev düşmektedir. Ülkemizde kuyumculuk ve mücevher tasarımı sektörünün ihtiyacı olan nitelikli işgücü, sadece üniversitelerin ön lisans programlarından mezun olan ara elamanlar tarafından karşılanmaya çalışılmaktadır. Bu sebeple; kuyumculuk ve mücevher tasarımı alanında gelişen teknolojiye paralel olarak, bu alandaki yenilikleri takip edebilecek lisans ve lisansüstü düzeyinde eğitim almış bireylerin yetiştirilmesi önemli görülmektedir.

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı hakkında bilgi, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı bölümü ile ilgili bilgiler, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı bölümü hakkında herşey, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi
Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/kuyumculuk-ve-mucevher-tasarm-bolumu.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/kuyumculuk-ve-mucevher-tasarm-bolumu.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için