Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Latin Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Latin Dili ve Edebiyatı hakkında bilgiler edinecek ve Latin Dili ve Edebiyatı bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Latin Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Latin Dili ve Edebiyatı İş İmkanları Hakkında Bilgi Latin Dili ve Edebiyatı İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bu bölümde okumakta olan bir öğrencinin bir yorumunu sizlere sunuyoruz:
‘’Arkadaşlar oryantasyon yani okulun ilk günü hocalarla tanıştım ve bize bölümü anlatmaya başladılar vs. herkese gelme sebeplerini sordular, herkes söyledi. (bunu ticari amaçlı bakanlara anlatıyorum)En sonunda hocalar, buradan çıkınca sizi hiçbir yerde iş beklemiyor biliyorsunuz değil mi, tarzında söylemlere başladı. Ben bunu bilerek gitmiştim zaten. Bölümde kısacası iş imkanını kendin yaratıyorsun.’’

Latin Dili ve Edebiyatı İş Olanakları
Birincil hedef olarak mantıklı değil Latince öğrenmek. Ama İtalyanca-İspanyolca ve Fransızca'nın Latince'den doğduğunu göz önüne alırsak, Latince bilmek: bu üç dili kolayca öğrenebilmek anlamına gelir.

Mesleki açıdan iş imkanları sınırlı. Epigrafi(Yazıt Bilim) alanında, eski belgelerin tercümesinde, müzelerde yada kütüphanelerde iş bulma şansın var. Hiç iş imkanın yok değil ama oldukça kısıtlı.

Sana mütercim-tercüman olarak tavsiyem; öncelikle Latince hakkında biraz bilgi sahibi olmalısın. İngilizce'ye hiç benzemeyen, karmaşık kuralları olan zor bir dil. Latince bir şeyler dinlemekle başlayabilirsin. Sanıyorum İstanbul Üniversitesi'nde okutuluyor. Bölümün hocalarıyla görüşüp bilgi alabilir, müfredatı inceleyebilirsin.

Avantajları da var tabii;
Latince öğrenirsen yukarıda yazdığım dilleri öğrenmekte hiç zorluk çekmezsin. Okulu bile bitirmeden bunlardan birini öğrenmeye başlayabilirsin. Emin ol çocuk oyuncağı gibi gelecek Latince'den sonra.

Latin Dili ve Edebiyatı iş bulma imkanı, Latin Dili ve Edebiyatı iş olanakları hakkında bilgi, Latin Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar, Latin Dili ve Edebiyatı mezunları nerelerde çalışır, Latin Dili ve Edebiyatı mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Latin Dili ve Edebiyatı mezunları ne kadar maaş alır, Latin Dili ve Edebiyatı maaşı ne kadar, Latin Dili ve Edebiyatı kazançları

Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bu programda İtalya’nın Latium bölgesinde doğup gelişen Latin Dilinin gramer yapısı incelenmekte, bu dille meydana gelen edebiyat ve kültürün Roma İmparatorluğu’nun kuruluşundan yıkılışına kadar gösterdiği gelişmeler ile bu kültür ve edebiyatın modern batı kültürünün ve hatta tekniğinin gelişmesine etkisi konularında eğitim yapılmaktadır. Mezunlar müzelerde, kütüphanelerde ve arşivlerde görev alabilirler. Latin dili ve edebiyatı programında İtalya’nın Latium bölgesinde doğan ve gelişen Latin dilinin gramer yapısı incelenmekte, bu dille meydana gelen edebiyat ve kültürün Roma İmparatorluğu’nun kuruluşundan yıkılışına kadar kaydettiği gelişmeler ile bu kültür ve edebiyatın modern batı dillerinin kültürünün ve hatta tekniğinin gelişmesine etkisi konularında eğitim yapılmaktadır.

Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Latin Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Latin Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi, Latin Dili ve Edebiyatı bölümü ile ilgili bilgiler, Latin Dili ve Edebiyatı bölümü hakkında herşey, Latin Dili ve Edebiyatı mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Latin Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,473,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi
Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/latin-dili-ve-edebiyat-bolumu-hakknda.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/latin-dili-ve-edebiyat-bolumu-hakknda.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için