Makine Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Makine Mühendisliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Makine Mühendisliği hakkında bilgiler edinecek ve Makine Mühendisliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Makine Mühendisliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Makine Mühendisliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Makine Mühendisliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Makine Mühendisliği Bölümü mezunlarının başlıca çalışma alanları şunlardır:
-Üniversite ve araştırma kurumları,
-Makine imalat sanayi
-Otomotiv ve yan sanayi
-Çelik üretim ve döküm sanayi
-Sıhhi tesisat ve doğal gaz sistemleri tasarım ve imalatı
-Isıtma ve soğutma sistemleri tasarım ve işletmeciliği
-Fabrika bakım sistemleri,
-Otomasyon ve kontrol sistemleri tasarım ve imalatı,
-Gıda endüstrisi,
-Projelendirme ve danışmanlık hizmetleri
-Enerji sektörü
-Tekstil sektörü
-İnşaat sektörü

Makine Mühendisliği İş Olanakları
Makine Mühendisliği bölümü mezunları kamu ve özel sektörde meslekleri ile ilgili pek çok alanda istihdam edilmekte ve kendi işlerini de kurabilmektedir.

Makine mühendisi genel olarak insan hayatını kolaylaştıran her türlü makine, parça, proses ve sistemleri tasarlayan, üretim sürecini yöneten bir teknik elemandır. Faaliyet gösterdiği sektör yelpazesi çok geniş olmakla birlikte başlıcaları imalat, konstrüksiyon, enerji, havacılık, iklimlendirme, ısıtma ve tesisat, otomotiv, ev aletleri ve endüstriyel satış-pazarlama'dır. Sanayinin olduğu her sektörde üretim de olduğu için makine mühendisleri her zaman ve her yerde iş olanağına sahiptir. Çok fazla sayıda şirket yönetici pozisyonlarında makine mühendisi çalıştırmaktadır. Bunun yanında Ar-ge faaliyetlerinde ve akademik çevrelerde de makine mühendisleri etkin rol almaktadır. Kazanç konusunda iyi olup, kendinizi geliştirdiğiniz ve öğrenmeye açık olduğunuz takdirde iyi paralar kazanabilirsiniz. Ancak birçok meslekte olduğu gibi ülkemizde bu mesleğe de gereken önem verilmemekte ve makine mühendislerinin sahip oldukları katma değer potansiyeli ülkemizde yeteri kadar faydaya dönüşememektedir.

Makine Mühendisliği iş bulma imkanı, Makine Mühendisliği iş olanakları hakkında bilgi, Makine Mühendisliği mezunları ne iş yapar, Makine Mühendisliği mezunları nerelerde çalışır, Makine Mühendisliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Makine Mühendisliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3200-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Makine Mühendisliği mezunları ne kadar maaş alır, Makine Mühendisliği maaşı ne kadar, Makine Mühendisliği kazançları

Makine Mühendisliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Ülkemizde çoğu özel olmak üzere, birçok üniversitede Makine Mühendisliği bölümü bulunmaktadır. Bölümün puan türü MF-4’tür. Boğaziçi Üniversitesi Makine mühendisliği bölümü ve Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü, taban puanların en yüksek olduğu iki bölümdür. Tabii bu veriler 2015-2016 için geçerlidir. Girilmesi gereken sınavlar YGS, LYS1 ve LYS2 sınavlarıdır.

Makine Mühendisliği Bölümü, endüstride ve insanların günlük yaşantısında kullanılan makinelerin tasarımı, yapımı ve işletimi üzerine eğitim öğretim veren bir bölümdür. Makina Mühendisliği, temeli kuvvetli bir matematik ve fizik eğitimine dayanan ve ardından ısı bilimi, akışkan mühendisliği, malzeme bilimi ve mühendisliği, katı mekaniği ve mekanik tasarım gibi başlıca dört birincil mühendislik biliminde derinlemesine bilgilerin verildiği çok geniş bir alanı kapsayan bir mühendislik disiplinidir. Bölümün ana hedefi, hızla gelişen bilim ve teknolojinin gerektirdiği bilgiyi sağlamak, gelişen teknolojiye paralel olarak gerekli bilgi ve bu bilgileri pratiğe aktarabilecek becerilerle donatılmış ve gerektiğinde analiz ve sentez yapabilme yeteneğine sahip mühendisler yetiştirmektir.

Makine Mühendisliği Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Makine Mühendisliği hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Makine Mühendisliği hakkında bilgi, Makine Mühendisliği bölümü ile ilgili bilgiler, Makine Mühendisliği bölümü hakkında herşey, Makine Mühendisliği mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Makine Mühendisliği mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Makine Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi
Makine Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/makine-muhendisligi-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/makine-muhendisligi-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için