Matematik Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Matematik Öğretmenliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Matematik Öğretmenliği hakkında bilgiler edinecek ve Matematik Öğretmenliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Matematik Öğretmenliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Matematik Öğretmenliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Matematik Öğretmenliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Matematik Öğretmenliği Programı öğrencileri, beş yıllık öğrenimleri sonunda öğretmenlik yapma yeterliliğine sahip olarak devlet liseleri ile özel liselerde ve dersanelerde çalışabilmektedirler. Buna ek olarak, programın bilgisayar destekli olması nedeniyle, mezunlar kamu ya da özel sektöre ait kuruluşların bilgi işlem dairelerinde de görev alabilmektedirler.

Matematik Öğretmenliği İş Olanakları
Matematik Eğitimi Anabilim Dalı mezunları, Milli Eğitim Bakanlığı ve ona bağlı özel okul ve dershanelerde öğretmenlik; özel etüt merkezlerinde öğretmen olarak çalışabileceği gibi devletin farklı kurumlarında da memurluk yapabilirler ya da üniversitelerde araştırmacı olarak çalışabilirler. Beş yıllık program sonunda tezsiz yüksek lisans derecesiyle mezun olan öğrenciler, orta dereceli okullara matematik öğretmeni olarak atanabildiği gibi, üniversitelerin Fen Bilimleri enstitülerine bağlı matematik anabilim dallarında veya Eğitim Bilimleri enstitülerine bağlı matematik eğitimi anabilim dallarında Yüksek Lisans ve Doktora programlarına girebilmekte ve bu dallarda akademisyen olabilmektedirler.

Matematik Öğretmenliği iş bulma imkanı, Matematik Öğretmenliği iş olanakları hakkında bilgi, Matematik Öğretmenliği mezunları ne iş yapar, Matematik Öğretmenliği mezunları nerelerde çalışır, Matematik Öğretmenliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Matematik Öğretmenliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Matematik Öğretmenliği mezunları ne kadar maaş alır, Matematik Öğretmenliği maaşı ne kadar, Matematik Öğretmenliği kazançları

Matematik Öğretmenliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Matematik Öğretmenliği Programı, Ortaöğretim Alanlar Eğitimi Bölümü’nün öğretmen eğitimi programlarından biridir. Beş yıl süreli olan bu program liselere matematik öğretmeni yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Mezunların, değişen eğitim programlarına ve iletişim teknolojilerine uyum sağlayabilen, araştırma ve sorgulama alışkanlığına sahip, öğretmenlik becerileri açısından üstün nitelikli, sosyal açıdan çok yönlü, kendisini yenileyebilen, gelişmelere açık, alanlarında önemli görevler üstlenebilecek bireyler olarak yetişmelerine önem verilmektedir. Program YÖK tarafından onaylı bir programdır.

Matematik Öğretmenliği Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Matematik Öğretmenliği hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Matematik Öğretmenliği hakkında bilgi, Matematik Öğretmenliği bölümü ile ilgili bilgiler, Matematik Öğretmenliği bölümü hakkında herşey, Matematik Öğretmenliği mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Matematik Öğretmenliği mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Matematik Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi
Matematik Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/matematik-ogretmenligi-bolumu-hakknda.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/matematik-ogretmenligi-bolumu-hakknda.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için