Matematik Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi

Matematik Öğretmenliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Matematik Öğretmenliği hakkında bilgiler edinecek ve Matematik Öğretmenliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Matematik Öğretmenliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz. Matematik Öğretmenliği İş...

213 0

Matematik Öğretmenliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Matematik Öğretmenliği hakkında bilgiler edinecek ve Matematik Öğretmenliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Matematik Öğretmenliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Matematik Öğretmenliği İş İmkanları Hakkında Bilgi

Matematik Öğretmenliği Programı öğrencileri, beş yıllık öğrenimleri sonunda öğretmenlik yapma yeterliliğine sahip olarak devlet liseleri ile özel liselerde ve dersanelerde çalışabilmektedirler. Buna ek olarak, programın bilgisayar destekli olması nedeniyle, mezunlar kamu ya da özel sektöre ait kuruluşların bilgi işlem dairelerinde de görev alabilmektedirler.

Matematik Öğretmenliği İş Olanakları

Matematik Eğitimi Anabilim Dalı mezunları, Milli Eğitim Bakanlığı ve ona bağlı özel okul ve dershanelerde öğretmenlik; özel etüt merkezlerinde öğretmen olarak çalışabileceği gibi devletin farklı kurumlarında da memurluk yapabilirler ya da üniversitelerde araştırmacı olarak çalışabilirler. Beş yıllık program sonunda tezsiz yüksek lisans derecesiyle mezun olan öğrenciler, orta dereceli okullara matematik öğretmeni olarak atanabildiği gibi, üniversitelerin Fen Bilimleri enstitülerine bağlı matematik anabilim dallarında veya Eğitim Bilimleri enstitülerine bağlı matematik eğitimi anabilim dallarında Yüksek Lisans ve Doktora programlarına girebilmekte ve bu dallarda akademisyen olabilmektedirler.

Matematik Öğretmenliği iş bulma imkanı, Matematik Öğretmenliği iş olanakları hakkında bilgi, Matematik Öğretmenliği mezunları ne iş yapar, Matematik Öğretmenliği mezunları nerelerde çalışır, Matematik Öğretmenliği mezunlarının çalışabileceği devlet
kurumları, özel sektör…

Matematik Öğretmenliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi

Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Matematik Öğretmenliği mezunları ne kadar maaş alır, Matematik Öğretmenliği maaşı ne
kadar, Matematik Öğretmenliği kazançları

Matematik Öğretmenliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler

Matematik Öğretmenliği Programı, Ortaöğretim Alanlar Eğitimi Bölümü’nün öğretmen eğitimi programlarından biridir. Beş yıl süreli olan bu program liselere matematik
öğretmeni yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Mezunların, değişen eğitim programlarına ve iletişim teknolojilerine uyum sağlayabilen, araştırma ve sorgulama alışkanlığına sahip, öğretmenlik becerileri açısından üstün nitelikli, sosyal açıdan çok yönlü, kendisini yenileyebilen, gelişmelere açık, alanlarında önemli görevler üstlenebilecek bireyler olarak yetişmelerine önem verilmektedir. Program YÖK tarafından onaylı bir programdır.

Matematik Öğretmenliği Bölümü ile İlgili Yorumlar

Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Matematik Öğretmenliği hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.

Matematik Öğretmenliği hakkında bilgi, Matematik Öğretmenliği bölümü ile ilgili bilgiler, Matematik Öğretmenliği bölümü hakkında herşey, Matematik Öğretmenliği mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Matematik Öğretmenliği mezunları ne iş yapar,
nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php