Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Matematik ve Bilgisayar Bilimleri hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri hakkında bilgiler edinecek ve Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Matematik ve Bilgisayar Bilimleri hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Matematik ve Bilgisayar Bilimleri İş İmkanları Hakkında Bilgi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bu programdan mezun olan öğrencilerimiz; Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde, Türkiye, Avrupa ve Kuzey Amerika'nın önde gelen üniversitelerinde başarı ile yüksek lisans ve doktora eğitimi alabilmektedirler. Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Programı’ndan mezun olanlar aşağıdaki alanlarda kariyer yapabilmektedirler: Bilimsel Araştırma, Dizayn ve Geliştirme Uzmanlığı / Akademisyenlik-Öğretmenlik / İstatistik / Risk Yönetimi / Finans Yönetimi / İdari Ekonomi /Yönetim Hizmetleri / Yazılım Gelişimi / Vergi Müfettişliği / Bankacılık / Muhasebecilik.

Matematik ve Bilgisayar Bilimleri İş Olanakları
Matematik-Bilgisayar Bölümü mezunlarının aşağıdaki iş alanlarında çalışma imkanı vardır:

-herhangi bir faaliyet alanında hizmet veren kuruluşların bilgi işlem ve planlama departmanlarında
-programlama, sistem analizi, teknik destek, web tasarımı ve yazılımı gibi konularda uzmanlaşmış firmalarda
-bankacılık ve sigortacılık sektöründe
-borsa, finans ve sermaye piyasası aracı kurumlarında
-istatistik alanında uzmanlara ihtiyacı duyan firmalarda
-uzman olarak devlet kurumlarında
-akademisyen olarak üniversitelerde.

Matematik ve Bilgisayar Bilimleri iş bulma imkanı, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri iş olanakları hakkında bilgi, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri mezunları ne iş yapar, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri mezunları nerelerde çalışır, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Matematik ve Bilgisayar Bilimleri mezunları ne kadar maaş alır, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri maaşı ne kadar, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri kazançları

Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Programı, öğrencilerine Matematik ve Bilgisayar Bilimleri olmak üzere iki dalda eğitim imkanı sağlamaktadır. Ortak program sunma eğilimi yaklaşık olarak çeyrek asır önce ortaya çıkmıştır ve mezunlarına özel ve kamu sektörlerinde hemen hemen her alanda iş bulma konusunda iyi bir imkan sağladığından - çok tercih edilen bir program türüdür. Matematik Bölümü, dünyanın önde gelen üniversitelerinin öğrencilerine sağladığı imkanları, kendi öğrencilerine de sağlamaktadır. Bu alandaki gelişmeleri ve eğilimleri takip etmekte ve müfredatını güncellemektedir.

Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Programı’nda lisans öğrenimi gören başarılı öğrenciler; ağırlıklı olarak alacağı Matematik ve Bilgisayar derslerinin yanında, Ekonomi veya Bankacılık ve Finans Bölümleri’nde yandal yapma şansına sahiptirler. Yandal programı kapsamında alınması gereken üçü zorunlu ve üçü seçmeli olan toplam altı dersten başarılı olması halinde öğrenciler; İdari Ekonomi ve Finans Yönetimi alanlarında sertifika belgesi almaya hak kazanırlar. Bu programda lisans öğrenimi gören her başarılı öğrenci Pedagojik Formasyon alarak Matematik veya Matematik / Bilgisayar öğretmeni olabilir.

Matematiği iyi bilen bir kişinin bilgisayar yazılımı geliştirmede daha başarılı olduğu bilinen bir gerçektir. Matematik ve bilgisayar bilimleri programlarının birlikte yürütülmesi, ülkemizde önemli ölçüde eksikliği hissedilen bilgisayar yazılımı ve işlevliği yönünden büyük faydalar sağlayacaktır. İş alanı iyice daralan klasik matematikçi yerine iş yeri kurabilecek ve ülke ekonomisine katkıda bulunabilecek uygulamalı matematikçi yetiştirmektir. Özellikle seçmeli dersler, öğrencilere ilgi duydukları alanlar da çalışma imkanı sağlayacak şekilde hazırlanmıştır. 

Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Matematik ve Bilgisayar Bilimleri hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Matematik ve Bilgisayar Bilimleri hakkında bilgi, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümü ile ilgili bilgiler, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümü hakkında herşey, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi
Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/matematik-ve-bilgisayar-bilimleri.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/matematik-ve-bilgisayar-bilimleri.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için