Medya ve İletişim Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Medya ve İletişim hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Medya ve İletişim hakkında bilgiler edinecek ve Medya ve İletişim bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Medya ve İletişim hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Medya ve İletişim İş İmkanları Hakkında Bilgi Medya ve İletişim İş Olanakları Hakkında Bilgi
Mezunlarımız; araştırmacı, iletişim uzmanı, gazeteci, görüntü yönetmeni, senarist, kurgucu, televizyon programcısı, sinema yazarı, film yapımcısı, reklam yönetmeni olarak; üniversitelerde, prodüksiyon şirketlerinde, muhtelif medya kuruluşlarında, reklam firmalarında, televizyon kanallarında, çevrimiçi (online) ya da basılı mecralarda, ulusal ve yerel gazetelerde çalışabilmektedirler.

4 Yıllık Medya ve İletişim İş Olanakları
Medya ve İletişim Bölümü mezunları, ulusal ve uluslararası yayın organlarında gazetecilik, muhabirlik, yazarlık, eleştirmenlik, yönetmenlik, senaristlik, müşteri temsilciliği, kamuoyu araştırmacılığı gibi görevler üstlenebilirler. Gazeteler, dergiler, televizyonlar, radyolar, reklam ajansları, yayınevleri, film yapım ve dağıtım şirketleri mezunlarımızın çalışma imkanı bulabileceği alanlardan bazılarıdır.


Medya ve İletişim iş bulma imkanı, Medya ve İletişim iş olanakları hakkında bilgi, Medya ve İletişim mezunları ne iş yapar, Medya ve İletişim mezunları nerelerde çalışır, Medya ve İletişim mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Medya ve İletişim Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Medya ve İletişim mezunları ne kadar maaş alır, Medya ve İletişim maaşı ne kadar, Medya ve İletişim kazançları

Medya ve İletişim Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Medya ve İletişim Bölümü’nün amacı; habercilik, sinema, radyo ve televizyon alanlarında bilgi ve deneyim etkileşimine dayalı, öğrenim odaklı eğitim vermek ve bu doğrultuda yerel ve evrensel paylaşıma açık, değerli iletişimciler yetiştirmektir. Medya ve iletişim alanına temel oluşturan kuram, kavram ve fikirleri, alanı destekleyen diğer disiplinlerle ilişkilendirerek, eleştirel bir yaklaşımla tartışabilmeyi hedefleyen öğrencilerimiz için Araştırma ve Yönetim Opsiyonu; ulusal, bölgesel ve küresel konular hakkında araştırmalara dayalı analizler geliştirebilmek ve bu analizleri kamuya anlatabilme becerisine sahip olmayı hedefleyen öğrencilerimiz için Habercilik Opsiyonu; televizyon ve radyo yayıncılığına ilgi duyan, bu alanlardaki kuramsal birikim ve teknik becerileri edinmek isteyen öğrencilerimiz için ise Yayıncılık Opsiyonu bulunuyor.

Medya ve İletişim Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Medya ve İletişim hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Medya ve İletişim hakkında bilgi, Medya ve İletişim bölümü ile ilgili bilgiler, Medya ve İletişim bölümü hakkında herşey, Medya ve İletişim mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Medya ve İletişim mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Medya ve İletişim Bölümü Hakkında Bilgi
Medya ve İletişim Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/medya-ve-iletisim-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/medya-ve-iletisim-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için