Mimarlık Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Mimarlık hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Mimarlık hakkında bilgiler edinecek ve Mimarlık bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Mimarlık hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Mimarlık İş İmkanları Hakkında Bilgi Mimarlık İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm mezunları şu iş imkanlarına sahiptir:
-Mimarlar, inşaat firmalarında, işletmelerin mühendislik mimarlık bürolarında çalışabilirler. Ayrıca, Bayındırlık Bakanlığı, İmar ve İskan Bakanlığı, İller Bankası, Belediyeler gibi kamu kuruluşları yanında özel şirketlerde de çalışabilir ve büro açabilirler.
-Mimarlık alanında bilgisayar kullanımı ve teknolojik gelişmeler, çizim, fiyat belirleme ve hesaplama işlemlerini kolaylaştırsa da bu alanda yabancı dil bilen, bilgisayar kullanabilen elemanlara ihtiyaç vardır.
-Ülkemizde mimarlık fakültelerini bitiren kişiler hemen mesleğe başlayıp, büro açabilmektedirler. Oysa çoğu Avrupa ülkesinde mezun olduktan sonra yetkili olarak çalışabilmek için tecrübeli bir kişinin yanında belirli bir süre çalışma şartı aranmaktadır. İlerki yıllarda böyle bir zorunluluk getirilebilir.
-Piyasada her zaman için tecrübeli, nitelikli mimarlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Başlıca görevleri şunlardır:
-Yapılacak binanın şehir imar planına uygun olup olmadığını inceler,
-Yapıyı kullanacak kişilerin isteklerini, görüşlerini ve mali olanaklarını öğrenir,
-Binanın planını çizer,
-Yapıldığı zaman nasıl bir şekil alacağını gösteren maketler hazırlar,
-Yapılacak binanın statik, sıhhi tesisat ve elektrikle ilgili işlemlerini inşaat, makine ve elektrik mühendisleri ile oluşturur ve yürütülmesini denetler,
-Şantiyede kullanılacak olan ayrıntılı planı çizer,
-Binanın plana uygun yapılıp yapılmadığını denetler,
-Binalarda değişiklik veya onarım için plan yapar.

Mimarlık Bölümü İş Olanakları
Mimarlık ofislerinde ya da şantiye görevlerinde "mimar" sıfatıyla çalışabilirsin, bunun dışında tasarımcı olabilme şansın var. Tabii ki yüksek lisansta odaklandığın ve lisans sonrasında kendini geliştirdiğin alana göre değişiklik gösterebilir bu.

Mimarlık bölümü mezunu olduktan sonra geniş çalışma imkanları sunar size.bunu bitirdikten sonra karar verip o doğrultuda kendinizi geliştirmeniz gerekir.
-Büro açabilirsiniz.
-KPSS ile çeşitli devlet kuruluşlarında çalışabilirsiniz.
-Yapı denetim şirketlerine çalışabilirsiniz.
-Büyük inşaat şirketlerinde görev alabilirsiniz.
-Röleve restorasyon alanında çalışabilirsiniz.
-İç mekan tasarımında çalışabilirsiniz.

Mimarlık bölümü mezununun yaptığı iş; özel sektörde, kendisine gelen müşterinin istediği özelliklere sahip bir yapı ortaya çıkarıp sunmak, beraber çalıştığı müteahhitin istediği yönde uygulama projesini değiştirerek uygulamak falan sanırım :) Henüz o kısma geçemediğimden kesin bir bilgim yok :) Ama mimar adam boş kalmaz, iş imkanı var hep sanırsam :) en kötü teknikerlik yapar yine de iş bulur.

Mimarlık iş bulma imkanı, Mimarlık iş olanakları hakkında bilgi, Mimarlık mezunları ne iş yapar, Mimarlık mezunları nerelerde çalışır, Mimarlık mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Mimarlık Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3500-4500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Mimarlık mezunları ne kadar maaş alır, Mimarlık maaşı ne kadar, Mimarlık kazançları

Mimarlık Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Mimarlık bölümünün temel amacı, her çeşit yapının, kullanıcıların ihtiyaçlarına ve olanaklarına göre tasarımını yapan ve yapımını denetleyen kişileri yetiştirmektir. Bölüme öğrenci alımında MF-4 puan türü dikkate alınmaktadır. Mimarlık bölümünü okumak isteyenler hem YGS hem de LYS-1 ve LYS-2 sınavlarına girerek yeterli puanı almalıdır.

Mimarlık Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Mimarlık hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Mimarlık hakkında bilgi, Mimarlık bölümü ile ilgili bilgiler, Mimarlık bölümü hakkında herşey, Mimarlık mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Mimarlık mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Mimarlık Bölümü Hakkında Bilgi
Mimarlık Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/mimarlk-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/mimarlk-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için