Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Moda ve Tekstil Tasarımı hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Moda ve Tekstil Tasarımı hakkında bilgiler edinecek ve Moda ve Tekstil Tasarımı bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Moda ve Tekstil Tasarımı hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Moda ve Tekstil Tasarımı İş İmkanları Hakkında Bilgi Moda ve Tekstil Tasarımı İş Olanakları Hakkında Bilgi
Moda Tasarımı Uzmanlık Alanı mezunları, kendi markalarını yaratarak kurumsallaşabilecekleri gibi, hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün tasarım ve ürün geliştirme departmanlarında tasarımcı olarak çalışabilir ya da firmalara dışarıdan tasarım ve danışmanlık hizmeti verebilirler. Koleksiyon hazırlamanın dışında, ürün yönetimi, tasarım yönetimi, moda danışmanlığı ve trend araştırması ve öngörüsü uzmanlaşabilecekleri alanlardır. Moda İsletmeciliği Uzmanlık Alanı mezunları ise yönetim ve işletmenin yanı sıra, pazarlama yönetimi, marka yönetimi, halkla ilişkiler, satın alma, finans, mağazacılık ve iletişim konularında sektörde yer bulabilirler.
Bölümden mezun olan öğrencilerimiz sektörün önde gelen saygın kurumlarında, gerek ulusal gerekse uluslararası platformlarda moda tasarımcılığı, marka ve mağaza yöneticiliği, müşteri temsilciliği, marka stratejistliği, moda editörlüğü gibi alanlarda çalışmaktadır. 

Moda ve Tekstil Tasarımı İş Olanakları
Bölümün kamuda çalışma alanı bulunmamaktadır. Ancak bu alan dışında bir görev yapmak isteyenler KPSS lisans oturumunda yeterli puanı almak şartıyla memur statüsünde de görev alabilmektedir.


Moda ve Tekstil Tasarımı iş bulma imkanı, Moda ve Tekstil Tasarımı iş olanakları hakkında bilgi, Moda ve Tekstil Tasarımı mezunları ne iş yapar, Moda ve Tekstil Tasarımı mezunları nerelerde çalışır, Moda ve Tekstil Tasarımı mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Aslında bölüm mezunları özel sektörde çalıştığı için maaş bilgisi vermek pek mantıklı olmaz. Bu nedenle sadece kamuda memur olabilecekler için kısaca bilgi verelim.Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Moda ve Tekstil Tasarımı mezunları ne kadar maaş alır, Moda ve Tekstil Tasarımı maaşı ne kadar, Moda ve Tekstil Tasarımı kazançları

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, Türk Tekstil ve Moda Endüstrisi’nin uluslararası ölçekte gereksinim duyduğu insan profilini yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda tasarım fikrinden, pazar ve trend araştırmasına, yaratıcı ürün çözümlemelerine, çağdaş kalıp ve dikim tekniklerine ve sunum biçimlerine uzanan tasarım sürecini gerçekleştiren moda tasarımcıları; bu fikir ve ürünleri, doğru kimlik ve markalarla uygun tüketici ve pazarlarla buluşturan, pazarlama ve yönetim stratejilerini geliştiren, aynı zamanda bu sürecin finans, dağıtım, pazarlama, satış ve iletişim aşamalarını yürüten moda işletmecilerini sektöre kazandırmayı amaçlar.
Moda Tasarımı ve Moda İşletmeciliği  uzmanlık alanlarına vurgu yapan Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, öğrencilere ilk iki yıl aynı çatı altında bir moda projesi gerçekleştirmeye yönelik teknik, kültürel ve yaratıcı donanımı kazandırarak, üçüncü yıldan itibaren moda tasarımı ve moda işletmeciliği alanlarında uzmanlaşan bir eğitim yapısını uygular.
Bölüm içerisindeki Moda Tasarımı ve Moda İşletmeciliği opsiyonların yanısıra, seçmeli dersler ile sunulan uzmanlaşma imkânı ile öğrenciler, yeteneklerine ve gelecek hedeflerine yönelik uygun bir program takip edebilirler. Fakülte içerisinde verilen disiplinlerarası eğitim, yerli ve yabancı öğretim elemanlarının yarattığı kültürlerarası iletişim ortamı, stüdyolar ve atölyeler ile sağlanan zengin içerikli uygulama imkânları, bölüm öğrencilerinin farklı bir kimlik kazanması yönünde etkili olmaktadır.  Dört yıllık eğitim sürecinde,  teknik ve teorik bilgi donanımının yanısıra, öğrencilere kazandırılmaya çalışan bu kimlik, onların geleceklerinin en büyük garantisidir. 

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Moda ve Tekstil Tasarımı hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Moda ve Tekstil Tasarımı hakkında bilgi, Moda ve Tekstil Tasarımı bölümü ile ilgili bilgiler, Moda ve Tekstil Tasarımı bölümü hakkında herşey, Moda ve Tekstil Tasarımı mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Moda ve Tekstil Tasarımı mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi
Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/moda-ve-tekstil-tasarm-bolumu-hakknda.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/moda-ve-tekstil-tasarm-bolumu-hakknda.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için