Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Muhasebe ve Finans Yönetimi hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Muhasebe ve Finans Yönetimi hakkında bilgiler edinecek ve Muhasebe ve Finans Yönetimi bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Muhasebe ve Finans Yönetimi hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Muhasebe ve Finans Yönetimi İş İmkanları Hakkında Bilgi Muhasebe ve Finans Yönetimi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bu alan mezunları, çalıştıkları kurumlarda, hesap işlerini yürütme, yorumlama, kayıtları tutma, kontrol etme ve mali kaynakları verimli şekilde kullanma konularında faaliyet gösterirler. Mezunlar, kamu ve özel sektöre ait ticari kuruluşlarda, muhasebe bürolarında, işletmelerin muhasebe bölümlerinde, maliye ve vergi dairelerinde, finans kuruluşlarında görev alabilirler. Çalıştıkları kurumun gelir ve giderlerinin kayıtlarının tutulması, vergileri ve diğer ödemelerle ilgili işlemlerin yasalara uygun biçimde yürütülmesinden sorumludurlar. Kendilerine ait muhasebe veya mali müşavirlik bürosu da açabilirler. Muhasebe mevzuatını iyi bilmek ve bilgisayar kullanmak iş bulma olanağını ve başarıyı artırır.

Muhasebe ve Finans Yönetimi İş Olanakları
Program mezunları, kamu kuruluşları ve özel sektör kuruluşlarında, üst düzey mali yönetimde, mali ve finans bölümlerinde; muhasebe ve finansman genel koordinatörü, daire başkanı, maliyet muhasebesinden sorumlu yönetici, muhasebe uzmanı, finansal raporlama uzmanı, bütçe ve mali planlama uzmanı, iç denetçi, bağımsız denetçi, vergi danışmanı, mali analist, portföy yöneticisi, teftiş kurulu üyesi, hesap uzmanı, gelirler kontrolörü, vergi denetim elemanı olarak çalışabileceklerdir.

Ayrıca bölüm mezunları tüm kamu ve özel sektör kuruluşlarının muhasebe bölümlerinde muhasebeci, mali müşavir, maliyet muhasebecisi, denetçi adayı olarak çalışabilecekleri gibi (ki asıl amaçlanan budur), üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin girebileceği tüm kamu ve özel sektör sınavlarına katılma hakkına sahip olacağından istihdam yelpazesi oldukça geniş olacaktır.
Üniversitelerimizde yoğunlukla teorik temelli eğitim verilmesi, söz konusu kuruluşların istihdam ettikleri personeli tekrar uygulamaya dönük eğitime tabi tutmalarına neden olmaktadır. Bu durum kuruluşlar için zaman ve maliyete neden olurken, ülke kaynaklarının da israfına yol açmaktadır. Programdan mezun olacak öğrenciler eğitim sonrası eğitime tabi tutulma sıkıntısı yaşamadan veya minimum düzeyde eğitime tabi tutularak, gerek bağımsız olarak, gerek tüm sektörlerin muhasebe departmanlarında muhasebeci, mali müşavir, maliyet muhasebecisi, denetçi adayı, iç denetçi, bütçe ve planlamacı, finansmancı ve mali analist olarak çalışabilecektir.

Muhasebe ve Finans Yönetimi iş bulma imkanı, Muhasebe ve Finans Yönetimi iş olanakları hakkında bilgi, Muhasebe ve Finans Yönetimi mezunları ne iş yapar, Muhasebe ve Finans Yönetimi mezunları nerelerde çalışır, Muhasebe ve Finans Yönetimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Muhasebe ve Finans Yönetimi mezunları ne kadar maaş alır, Muhasebe ve Finans Yönetimi maaşı ne kadar, Muhasebe ve Finans Yönetimi kazançları

Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bu bölümler, muhasebe alanında bilgi sistemleri geliştirilmesi maliyet muhasebesi ve iş hayatında sıklıkla kullanılan muhasebe yazılımları konularında uzman ve yöneticiler yetiştirir. Ayrıca, kamu kurumları ve özel sektör işletmelerinde görev yapacak muhasebe ve  finans konularında yeterli mesleki  ehliyete sahip,  lisan  bilen,  uygulama  deneyimi  kazandırılmış uzman kişileri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Muhasebe ve Finans Yönetimi hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Muhasebe ve Finans Yönetimi hakkında bilgi, Muhasebe ve Finans Yönetimi bölümü ile ilgili bilgiler, Muhasebe ve Finans Yönetimi bölümü hakkında herşey, Muhasebe ve Finans Yönetimi mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Muhasebe ve Finans Yönetimi mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi
Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/muhasebe-ve-finans-yonetimi-bolumu.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/muhasebe-ve-finans-yonetimi-bolumu.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için