Mütercim Tercümanlık Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Mütercim Tercümanlık hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Mütercim Tercümanlık hakkında bilgiler edinecek ve Mütercim Tercümanlık bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Mütercim Tercümanlık hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Mütercim Tercümanlık İş İmkanları Hakkında Bilgi Mütercim Tercümanlık İş Olanakları Hakkında Bilgi
Uygulamalı İngilizce ve çevirmenlikten mezun olanların İş imkanları oldukça çok diyebilirim. Bankalarda hastanelerde Çeviri bürolarında ve bunu gibi bir çok yerde çalışabilirler .. 4 yıllığa tamamlamak istiyorlarsa; İngiliz dili ve edebiyattı, Amerikan dili ve edebiyattı Mütercimlik-tercümanlık bölümlerine tamamlayabilirler.

Mütercim-Tercümanlık İş Olanakları
Mütercim-Tercümanlık Bölümü, eğitimine başladığı yıldan itibaren öğrencilerin yabancı dil ve yabancı kültür bilgisini en üst düzeye çıkarmayı hedeflemektedir. Sözlü ve yazılı çeviri uygulamaları ve kuram tartışmalarının yanı sıra dilbilim, hukuk, ekonomi gibi alanlarda öğrencilerin karşılaşabileceği disiplinlerde de art alan bilgilerini ve çevirilerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Ders Programı, eğitim koşullarını üst düzeye çıkarabilmek için Bologna süreci kapsamında değişikliğe uğrayabilmektedir. Mütercim- Tercümanlık Bölümü mezunları için çeşitli kamu kuruluşlarında (TRT, Dışişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı vb.), yayınevleri, dergiler, gazeteler, film stüdyoları ve uluslararası kuruluşlarda iş olanakları bulunmaktadır. Ayrıca sözlü çeviri alanında eğitimlerini tamamlayan mezunların tıp, otomotiv, hukuk çevirisi, gibi alanlarda uzmanlaşmaları durumunda sektörde konferans çevirmeni olarak çalışabilirler. Bölüm mezunları kariyerlerini akademik alanda (Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde) sürdürerek alandaki bilimsel çalışmalarını üniversite çatısı altında sürdürebilirler. Pedagoji sertifikası alanlar öğretmenlik yapabilirler. Mütercimler özel büro açarak kendi çalışma alanlarını yaratabilirler.

Mütercim Tercümanlık iş bulma imkanı, Mütercim Tercümanlık iş olanakları hakkında bilgi, Mütercim Tercümanlık mezunları ne iş yapar, Mütercim Tercümanlık mezunları nerelerde çalışır, Mütercim Tercümanlık mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Mütercim Tercümanlık Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Mütercim Tercümanlık mezunları ne kadar maaş alır, Mütercim Tercümanlık maaşı ne kadar, Mütercim Tercümanlık kazançları

Mütercim Tercümanlık Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
İngilizce Mütercim-Tercümanlık Anabilim Dalı kapsamında dersler Türkçe ve İngilizce dil çiftlerinde yürütülmektedir. İleri düzeyde ingilizce bilgisi ön koşul olarak sunulmaktadır.
İngilizce Mütercim-Tercümanlık Anabilim Dalı öğrencilerinin ÖSYM tarafından uygulanan sınava İngilizce dilinden girmeleri zorunludur. Üniversite tarafından uygulanan İngilizce yeterlilik sınavında başarılı olan öğrenciler doğrudan birinci sınıfa alınırlar. Başarılı olamayan öğrencilere bir yıl süreli zorunlu Almanca Hazırlık Programı uygulanır. 4 yıllık lisans eğitimi süresince, sözlü ve yazılı çeviri becerilerini geliştirmek üzere eğitim verilmektedir. Öğrencilerin, 3. yılın sonunda uygulanan sınav ile başarı durumuna göre sözlü ve yazılı çeviri alanlarından birisinde uzmanlaşmaları amaçlanmaktadır.

Mütercim Tercümanlık Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Mütercim Tercümanlık hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Mütercim Tercümanlık hakkında bilgi, Mütercim Tercümanlık bölümü ile ilgili bilgiler, Mütercim Tercümanlık bölümü hakkında herşey, Mütercim Tercümanlık mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Mütercim Tercümanlık mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 6
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Mütercim Tercümanlık Bölümü Hakkında Bilgi
Mütercim Tercümanlık Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/mutercim-tercumanlk-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/mutercim-tercumanlk-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için