Orman Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Orman Mühendisliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Orman Mühendisliği hakkında bilgiler edinecek ve Orman Mühendisliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Orman Mühendisliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Orman Mühendisliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Orman Mühendisliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm mezunlarımız başta Çevre ve Orman Bakanlığı'nın Orman Genel Müdürlüğü, Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrol Genel Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile ORKÖY Genel Müdürlüğü ve kısmen diğer kamu kurumlarında görev alabilmektedirler. Bunun yanında kendini iyi yetiştiren mezunlarımız birçok özel sektöre bağlı konuları ile ilgili birimlerde çalışabilecekleri gibi, serbest mühendislik büroları açarak, bilirkişilikler, çevre düzenleme, fidan yetiştirme, fidanlık tekniği, etüt-proje hazırlama ve uygulama, planlama ve üretim, erozyonla mücadele, sel ve çığ kontrolü, havza amenajmanı, entegre havza ıslahı, kırsal kalkınma gibi konularda faaliyet sürdürebilirler.

Orman Mühendisliği İş Olanakları
Orman Mühendisliği Bölümü'nü bitirenlere Lisans Diploması ve "Orman Mühendisi" unvanı verilmektedir. Orman Mühendisleri başta Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın Genel Müdürlükleri, Devlet Su İşleri olmak üzere kamu ve özel sektöre ait birimlerin çoğunda görev alabilmektedir.

Orman mühendislerinin yoğun olarak görev aldıkları sektör kamu sektörü olup, çoğunlukla 
Orman Bakanlığı, Milli Parklar, Av-Yaban Hayatı Genel Müdürlüğü, Ağaçlandırma Genel 
Müdürlüğü ve Orman Köylerini Kalkındırma Genel Müdürlüğünde çalışabilirler. Karayolları 
Genel Müdürlüğü, Çevre Bakanlığı, Devlet Su İşlerinde çevre düzenleme, baraj 
havzalarının düzenlenmesi ve Belediyelerde park ve bahçeler müdürü olarak görev alırlar.
Orman mühendislerinin çalışma alanları kamu sektörü ile sınırlıdır denilebilir. Özel 
sektörde çalışma imkanları çok azdır. Son yıllarda orman fakültelerindeki artış ile mezun 
sayısı artmakta, buna karşın Orman Bakanlığı ve diğer bakanlık kadroları sabit kalmakta 
bu nedenle orman mühendislerinin iş bulma sorununu önümüzdeki yıllarda daha da yoğun 
yaşayacakları düşünülmektedir.

Orman Mühendisliği iş bulma imkanı, Orman Mühendisliği iş olanakları hakkında bilgi, Orman Mühendisliği mezunları ne iş yapar, Orman Mühendisliği mezunları nerelerde çalışır, Orman Mühendisliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Orman Mühendisliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3200-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Orman Mühendisliği mezunları ne kadar maaş alır, Orman Mühendisliği maaşı ne kadar, Orman Mühendisliği kazançları

Orman Mühendisliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Orman Mühendisliği Bölümü, ormanların korunması ve sürekliliğinin sağlanmasında özveriyle çalışacak, günümüz ve gelecekteki endüstri üstü toplumun sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetleri yerine getirecek, orman ürünlerine olan gereksinimlerin karşılanması için sürdürülen etkinliklerin planlanması, uygulanması ve denetimi işlerini yürütebilecek "Orman Mühendisleri" yetiştirmektedir.

Orman Mühendisliği Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Orman Mühendisliği hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Orman Mühendisliği hakkında bilgi, Orman Mühendisliği bölümü ile ilgili bilgiler, Orman Mühendisliği bölümü hakkında herşey, Orman Mühendisliği mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Orman Mühendisliği mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Orman Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi
Orman Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/orman-muhendisligi-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/orman-muhendisligi-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için