Otomotiv Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Otomotiv Mühendisliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Otomotiv Mühendisliği hakkında bilgiler edinecek ve Otomotiv Mühendisliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Otomotiv Mühendisliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Otomotiv Mühendisliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Otomotiv Mühendisliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Otomotiv mühendisinin görevleri makine mühendisinin görevlerine çok benzer. Aslında otomotiv mühendisi kara taşıt araçları konusunda uzmanlaşmış makine mühendisi olarak düşünülebilir.
- Otomobil, kamyon, motosiklet, traktör gibi motorlu araçların projelerini yapar,
- Aracın kullanım yerine göre denge hesaplarını yapar ve uygun şasi yapısını belirler,
- Aracın güvenliğini azami duruma getirmek için teknik hesaplar yapar,
- Aracın fren takımlarının seçimini yapar, imalatını yaptırır, üretilen parçaların denemelerini yapar, aksaklıkları tespit eder ve giderilmesini sağlar.

Otomotiv Mühendisliği İş Olanakları
Otomotiv mühendisleri fabrikalarda, kirli, yağlı ve gürültülü ortamlarda, yönetici kadrolarında bulunmaları halinde büro ortamında çalışırlar. Otomotiv mühendisi çalışırken yöneticiler, işçiler, teknikerler ve diğer mühendislerle iletişim halindedir.

Otomobil-kamyon-otobüs gibi motorlu taşıt üretimi yapan fabrikalarda mühendis olarak çalışabilirler. Çukurova Üniversitesi'nde Otomotiv Mühendisliği eğitimi İngilizcedir. Almanca/Japonca/İtalyanca bölüm için uygun olan diğer dillerdendir. Üçüncü bir dili bilmek, özellikle bunlar arasında; bu sektör içerisinde aranan eleman olmanızı sağlayacaktır. Bu sayede iş olanaklarınız oldukça artacaktır. Eğer yurtdışı düşünürseniz, bu sizin için çok daha avantajlı olacaktır iş bulma açısından.

Otomotiv Mühendisliği iş bulma imkanı, Otomotiv Mühendisliği iş olanakları hakkında bilgi, Otomotiv Mühendisliği mezunları ne iş yapar, Otomotiv Mühendisliği mezunları nerelerde çalışır, Otomotiv Mühendisliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Otomotiv Mühendisliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3200-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Otomotiv Mühendisliği mezunları ne kadar maaş alır, Otomotiv Mühendisliği maaşı ne kadar, Otomotiv Mühendisliği kazançları

Otomotiv Mühendisliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Otomotiv Mühendisi kamyon, otobüs, minibüs, otomobil gibi motorlu kara taşıt araçlarını planlayan ve üretimini denetleyen kişidir. Otomotiv mühendisliği; otomotiv sektörü ve bu sektörle bağlantılı sanayi kollarının ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkmış bir mühendislik dalıdır. Otomotiv teknolojisi ile ilgili konularda araştırmalar yapmak, Otomotiv alanında ekonomik, çağın gereklerine uygun tasarımlar geliştirmek ve bu alandaki sorunları çözmek için oluşturulmuş bir uygulama alanıdır. Başta karayolu üzerindeki her türlü motorlu taşıtlar olmak üzere tarım, inşaat ve savunma sanayinde kullanılan kara araçları otomotiv mühendisliğinin ilgi alanını oluşturmaktadır. Ayrıca otomotiv alanındaki kalite kontrol işlemleri, üst düzeyde güvenlik sağlama, çevreye zarar verici etkilerden arındırma ve en az miktarda enerji sarfiyatı ile azami ölçüde performans sağlama çalışmaları yine bu mühendislik dalının ilgi alanı içerisindedir.

Otomotiv Mühendisliği Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Otomotiv Mühendisliği hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.

Otomotiv Mühendisliği hakkında bilgi, Otomotiv Mühendisliği bölümü ile ilgili bilgiler, Otomotiv Mühendisliği bölümü hakkında herşey, Otomotiv Mühendisliği mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Otomotiv Mühendisliği mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?
şletmeciliği bölümü hakkında herşey, Organik Tarım İşletmeciliği mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Organik Tarım İşletmeciliği mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Otomotiv Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi
Otomotiv Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/otomotiv-muhendisligi-bolumu-hakknda.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/otomotiv-muhendisligi-bolumu-hakknda.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için