Pilot Eğitimi Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Pilot Eğitimi hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Pilot Eğitimi hakkında bilgiler edinecek ve Pilot Eğitimi bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Pilot Eğitimi hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Pilot Eğitimi İş İmkanları Hakkında Bilgi Pilot Eğitimi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Özyeğin Üniversitesi Pilot Eğitimi Lisans Programı mezunları aldıkları %100 İngilizce eğitim ve uluslarası pilot lisansı sayesinde hem yurt içinde hem de yurt dışındaki iş imkânlarından faydalanabileceklerdir.
 
Özyeğin Üniversitesi olarak Pilot Eğitimi Lisans Programımız ile;
-uluslararası geçerlilikte pilot lisansına sahip,
-ICAO Level 6 seviyesinde İngilizce konuşabilen,
-disiplinli, 
-doğru ve hızlı karar verebilen,
-uçuş emniyeti ve güvenliğine son derece önem veren,
-havacılık kültürünü benimsemiş, 
-sadece yurt içinde değil yurt dışında havayolu işletmelerinin pilot ihtiyacını karşılayabilecek,
-akademik bilgisi güçlü, araştırmacı ruha sahip, öğretmen pilot ihtiyacını giderebilecek,
-ekip çalışmasına yatkın, liderlik vasıfları olan,
-pilotlar yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Pilot Eğitimi Lisans Programından mezun olan pilotlar, üniversite eğitimi süresince aldıkları PPL ve ATPL teorik dersleri, uçuş uygulamaları, akademik dersler ve seçmeli dersler sayesinde   yurt içi ve yurt dışındaki havayolu işletmelerinde, genel havacılık işletmelerinde, havacılık eğitimi veren üniversitelerde ve uçuş okullarında çalışma olanaklarına sahip olabileceklerdir.


Pilot Eğitimi iş bulma imkanı, Pilot Eğitimi iş olanakları hakkında bilgi, Pilot Eğitimi mezunları ne iş yapar, Pilot Eğitimi mezunları nerelerde çalışır, Pilot Eğitimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Pilot Eğitimi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Pilot maaşlarının çok yüksek olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Ancak alınan maaşlar arasında da farklar bulunmaktadır. Tahmini pilot maaşı 10-15 bin üzerinde olmaktadır.

Pilot Eğitimi mezunları ne kadar maaş alır, Pilot Eğitimi maaşı ne kadar, Pilot Eğitimi kazançları

Pilot Eğitimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
İngilizce hazırlık programı hariç 4 yıllık bir eğitim süresini kapsamaktadır. Eğitim İngilizce dil eğitimini, akademik ve seçmeli dersleri,  Hususi Pilot Lisansı(PPL) ve Havayolu Taşımacılığı Pilot Lisansı (ATP-A) Teorik Yer Derslerini ve Uygulamalı Uçuş Eğitimini kapsamaktadır. Öğrenciler mezun olduklarında toplam 213:00 saat uçuş yapmış olacaklardır. Programımıza  öğrenciler MF-4 puan türüne göre yerleştirileceklerdir. Mezunlarımız  4 yıllık Pilot Eğitimi Lisans Diploması, ATP(A)-Frozen seviyesinde derslerini tamamlayarak, Ticari Pilot Lisansı(CPL) ve Aletli Uçuş Yetkisi Lisansına IR(A) sahip olacaklardır. Eğitim dili %100 ingilizcedir.

İngilizce Hazırlık Programını başarı ile tamamlayan öğrenciler, 4 yıllık Pilot Eğitimi Lisans Programına başlayabileceklerdir. Akademik dersler ve Pilot Eğitimi Teorik Yer Dersleri, Özyeğin Üniversitesi Pilot Eğitimi Bölümü tarafından; uçuş eğitimleri ise imzalanan Eğitim İşbirliği Protokolü çerçevesinde AYJET Anadolu Yıldızları Uçuş Okulu tarafından verilecektir. Mezunlarımız, Lisans Diploması ile birlikte SHGM’den  Havayolu Nakliye Pilotu Lisansı (ATP-A) almaya hak kazanacaklardır.

“Kayıt yaptıracak adayların, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yetkilendirilen havacılık tıp merkezleri tarafından düzenlenmiş geçerli birinci sınıf sağlık sertifikası (Class-1) ve sağlık sertifikasında tek pilota sertifikalı uçaklarda sorumlu pilot olarak uçmasına engel kısıtlama bulunmadığını belirten sağlık raporu getirmeleri şarttır.

Pilot adaylarının adli sicil kayıtlarının 06.06.2006 tarihli ve 26190 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Uçak Pilotu Lisans Yönetmeliği’nin (SHY-1) 24 üncü maddesinde belirtilen öğrenci pilot lisansı için müracaatlarda öngörülen şartları karşılaması gerekmektedir.”

Pilot Eğitimi Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Pilot Eğitimi hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Pilot Eğitimi hakkında bilgi, Pilot Eğitimi bölümü ile ilgili bilgiler, Pilot Eğitimi bölümü hakkında herşey, Pilot Eğitimi mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Pilot Eğitimi mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Pilot Eğitimi Bölümü Hakkında Bilgi
Pilot Eğitimi Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/pilot-egitimi-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/pilot-egitimi-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için