Psikoloji Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Psikoloji hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Psikoloji hakkında bilgiler edinecek ve Psikoloji bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Psikoloji hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Psikoloji İş İmkanları Hakkında Bilgi Psikoloji İş Olanakları Hakkında Bilgi
Psikoloji Bölümü lisans programından mezun olan öğrenciler sağlık, eğitim, sanayi ve endüstri kuruluşları, sosyal hizmet kurumları, araştırma merkezleri gibi pek çok farklı sektörde çalışabilmektedirler. Bu programın mezunları, KPSS sınavı ile Sağlık, Adalet ve İç İşleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından psikolog olarak atanmaktadır.

Psikoloji Bölümü İş Olanakları
Psikoloji mezunu bir şirketin insan kaynakları departmanında çalışmaktan tutun terapiye kadar her işi yapar bana kalırsa. Psikoloji çok geniş bir alan. Mesela gelişim psikolojisi çocuklar üzerine yoğunlaşırken endüstriyel psikoloji iş ortamları ve iş verimliliği üzerine yoğunlaşır. Psikoloji mezunu çalışma alanının çok geniş olması dolayısıyla her türlü alanda iş bulabilir ve rahatlıkla çalışabilir.

En popüler alan olarak klinikte,hastanelerde ve danışmanlık firmalarında iş bulabilirler. Reklamcılık, İnsan Kaynakları, Rehabilitasyon Merkezleri, Anaokulları ve diğer eğitim kurumlarında çalışabilirler. Yeni dönem içerisinde adliye departmanları içerisinde de iş bulabilmektedirler.

Psikolojinin birçok alanı var klinikten tutun sosyaline kadar.Bu sizin hangi alana yönelmek istediğinize bağlı.Uzmanlık alanınızı seçip yüksek lisans mı yapmak istiyorsunuz yoksa KPSS ye girip memur olmak mı?(Kısa yol)memur olmak isterseniz hastanelerde,ASPB de çalışabiliyor,yüksek lisans yaptığınızda uzman psikolog sıfatını alıyorsunuz ve yine alanınıza göre özel sektörde birçok iş imkanı var.

Psikoloji iş bulma imkanı, Psikoloji iş olanakları hakkında bilgi, Psikoloji mezunları ne iş yapar, Psikoloji mezunları nerelerde çalışır, Psikoloji mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Psikoloji Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Psikoloji mezunları ne kadar maaş alır, Psikoloji maaşı ne kadar, Psikoloji kazançları

Psikoloji Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Psikoloji Bölümü’nün amacı, temel psikoloji bilgisi ve bilimsel düşünme becerisi ile donanmış, edindiği birikimi yaygınlaştırma, sorgulama ve üretme becerilerine sahip bireyler yetiştirmektir. Psikoloji, bilimsel araştırmalar yaparak insanın duygu, düşünce ve davranışlarıyla ilgili daha kapsamlı bilgi sahibi olmayı ve bu bilgileri insan hayatındaki sorunları çözmek üzere uygulamayı içeren kapsamlı ve dinamik bir disiplindir. Dolayısıyla, psikolojinin açılımları çok geniş bir yelpazede yer alır. Psikolojik süreçleri bir taraftan toplumsal dinamiklere, bir taraftan da beyin faaliyetlerine bağlamak mümkündür. Örneğin ön yargılar ve ayrımcılık bir yandan sosyal psikologlar tarafından toplumsal ilişkiler bağlamında araştırılırken, bir yandan da sinir bilimciler tarafından laboratuvar ortamında yeni teknolojilerle incelenmektedir.

Psikoloji Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Psikoloji hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Psikoloji hakkında bilgi, Psikoloji bölümü ile ilgili bilgiler, Psikoloji bölümü hakkında herşey, Psikoloji mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Psikoloji mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Psikoloji Bölümü Hakkında Bilgi
Psikoloji Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/psikoloji-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/psikoloji-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için