Radyo ve Televizyon Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Radyo ve Televizyon hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Radyo ve Televizyon hakkında bilgiler edinecek ve Radyo ve Televizyon bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Radyo ve Televizyon hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Radyo ve Televizyon İş İmkanları Hakkında Bilgi Radyo ve Televizyon İş Olanakları Hakkında Bilgi
Ülkemizde pek çok radyo, televizyon, sinema, reklamcılık, halkla ilişkiler, görsel tasarım ve iletişim, sosyal medya alanlarından kurum ve kuruluşların gelişmesi, yerel ekonomik habercilik ve reklamcılık, iletişim kuruluşlarının gelişme ve ihtiyaçlarındaki artış da, Bölümümüzün hem önemli bir gereksinim ve işleve hizmet edeceğini hem de tüm bu alanlarda ülkemizin geleceğine önemli katkılarda bulunabileceğini göstermektedir.
Ders ve staj yükümlülüklerini başarıyla yerine getirerek bölümden mezun olanlar, başta radyo ve televizyon kurum ve kuruluşları olmak üzere, her türlü medya şirketinde ve yapım, yönetim, tasarım alanlarında metin yazarı, senaryo yazarı, yapımcı, yönetmen, sunucu, kameraman, resim seçici, kurgu operatörü vb. olarak çalışabilmektedir. Ayrıca, mezunlarımız lisans üstü programlara devam ederek akademik kariyer yapabilmektedirler.

Radyo ve Televizyon iş bulma imkanı, Radyo ve Televizyon iş olanakları hakkında bilgi, Radyo ve Televizyon mezunları ne iş yapar, Radyo ve Televizyon mezunları nerelerde çalışır, Radyo ve Televizyon mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Radyo ve Televizyon Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Radyo ve Televizyon mezunları ne kadar maaş alır, Radyo ve Televizyon maaşı ne kadar, Radyo ve Televizyon kazançları

Radyo ve Televizyon Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Gittikçe zenginleşen görsel-işitsel anlam evreninde yeni iletişim teknolojileri kitle iletişim araçlarının işlevi, içeriği ve doğasını da hızla değiştirmektedir. Bu değişim sosyo-kültürel, siyasal alanlardaki iletişim çalışma ve araştırma alanlarının ve araştırmacıların önemini gittikçe arttırmaktadır.
Radyo-Televizyon Bölümü olarak biz, enformasyon ve iletişim teknolojilerinin hızla değiştiği, yeni vizyon ve imaj teknolojilerinin yeni anlatı ve algılama yetileri gerektirdiği, iletişim alanında nitelikli insan gücüne duyulan ihtiyacın hergün biraz daha artmakta olduğu günümüzde bu radikal dönüşümleri, kavrayabilen, uygulayabilen, hızla değişen iletişim teknolojilerine ve dünyaya adapte olabilecek, yaratıcı, analitik ve eleştirel bakış açısına sahip, toplumsal sorumluluk ve etik ilkelerin bilincinde bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bölümümüze başladığınızdan itibaren hem kişisel gelişiminizde hem de kariyer seçiminizde ilk adımı atmış olacaksınız. Dört yıl boyunca akademik alanda öncü hocalar ve sektörde deneyimli kişiler ile beraber iletişimi her yönüyle inceleyen, kuramsal bilgiler ile pratiği sentezleyebilen, projeler üretebilen, özgün ve analitik düşünme becerilerine sahip, araştırma stratejileri geliştirebilen, imgenin/görüntünün dünyayla sadece bilişsel değil ahlaki, politik ve estetik bir ilişki kurma yolu olduğunu kavrayan ve bunu kitlelerle paylaşma sorumluğu ve bilinci kazandırılmış, dinamik ve çağdaş birer iletişimci olmanın farklılığını ve ayrıcalığını yaşamınız boyunca taşıyacaksınız. Bu amaçla hazırlanan ders programımız, öğrencilerimize, kuramsal bilgi birikimlerini derinleştiren derslerin yanısıra, radyo ve televizyon alanlarında mesleki bilgilerin ve becerilerin kazandırıldığı dersleri sunmaktadır.Program, 8 yarıyılı kapsayan bir öğretim süresi sonunda Radyo ve Televizyon alanında lisans derecesi vermektedir. Öğrenim süreleri boyunca, öğrencilerimizin dersler kapsamı içinde ya da ders dışındaki ürünleri desteklenmekte ve ulusal ve uluslararası yarışmalara katılımları teşvik edilmektedir. Öğrencilerimiz asistan öğrenci olarak Üniversitemizin radyo ve televizyon stüdyosunda yapım ve yayın alanlarında çalışma imkanı bulmaktadırlar.

Radyo ve Televizyon Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Radyo ve Televizyon hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Radyo ve Televizyon hakkında bilgi, Radyo ve Televizyon bölümü ile ilgili bilgiler, Radyo ve Televizyon bölümü hakkında herşey, Radyo ve Televizyon mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Radyo ve Televizyon mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Radyo ve Televizyon Bölümü Hakkında Bilgi
Radyo ve Televizyon Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/radyo-ve-televizyon-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/radyo-ve-televizyon-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için