Rekreasyon Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Rekreasyon Yönetimi hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Rekreasyon Yönetimi hakkında bilgiler edinecek ve Rekreasyon Yönetimi bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Rekreasyon Yönetimi hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Rekreasyon Yönetimi İş İmkanları Hakkında Bilgi Rekreasyon Yönetimi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm mezunları turizm il müdürlüklerinde, il planlama müdürlüklerinde, belediyelerde, ziyaretçi varış yerlerinde turizm gelişimi yönetimi ve destinasyon pazarlaması ile ilgili kuruluşlarda çalışma imkanlarına sahiptir. Bu bölüme henüz öğrenci alınmamaktadır.

Rekreasyon Yönetimi İş Olanakları
Programdan mezun olacak öğrenciler öncelikle almış oldukları eğitim ile rekreasyon işletmeleri başta olmak üzere, diğer turizm işletmeleri içerisinde yer alan animasyon ve rekreasyon faaliyetlerini yürütebilecek orta ve üst düzey yönetici pozisyonunda istihdam olanaklarına sahiptirler. Ayrıca bölüm mezunlarından, Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) yeterli puanı alanlar, diğer kamu kurumlarında da memur olarak istihdam edilebileceklerdir. Akademik kariyer yapmak isteyen mezunlar gerekli koşulları sağlamaları halinde (ALES, ÜDS, KPDS gibi merkezi sınavlardan gerekli puanları almaları ve istenmesi durumunda sektör deneyimine sahip olmaları) herhangi bir üniversitenin alanlarıyla ilgili bir programında öğretim elemanı olarak çalışabileceklerdir.

Rekreasyon Yönetimi iş bulma imkanı, Rekreasyon Yönetimi iş olanakları hakkında bilgi, Rekreasyon Yönetimi mezunları ne iş yapar, Rekreasyon Yönetimi mezunları nerelerde çalışır, Rekreasyon Yönetimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Rekreasyon Yönetimi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Rekreasyon Yönetimi mezunları ne kadar maaş alır, Rekreasyon Yönetimi maaşı ne kadar, Rekreasyon Yönetimi kazançları

Rekreasyon Yönetimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Rekreasyon, insanların yaşamlarında yapması zorunlu olan (örneğin yemek, uyumak, çalışmak vb.) durumlar dışında kalan serbest zamanda uygulanan aktivitelerdir. Toplumların kültürel ve ahlaki gelişimi büyük oranda serbest zaman kullanımı şekline bağlıdır.

Rekreasyon serbest zamanda yapılır. Rekreasyonla kişi gönüllü olarak ve tamamen kendi arzusu ile katıldığı etkinliklerde bulunur. Rekreasyon faaliyeti kişisel ve toplumsal fayda sağlar.

Rekreasyon bölümü eğitim programının genel amacı; öğrencileri rekreasyon programlarını uygulayabilecek biçimde genel kültür, alan bilgisi, yöneticilik ve eğiticilik açısından toplumun, alanın ve bireyin ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte yetirmektedir.

Rekreasyon Yönetimi Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Rekreasyon Yönetimi hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Rekreasyon Yönetimi hakkında bilgi, Rekreasyon Yönetimi bölümü ile ilgili bilgiler, Rekreasyon Yönetimi bölümü hakkında herşey, Rekreasyon Yönetimi mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Rekreasyon Yönetimi mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Rekreasyon Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi
Rekreasyon Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/rekreasyon-yonetimi-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/rekreasyon-yonetimi-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için