Restorasyon ve Konservasyon Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Restorasyon ve Konservasyon hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Restorasyon ve Konservasyon hakkında bilgiler edinecek ve Restorasyon ve Konservasyon bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Restorasyon ve Konservasyon hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Restorasyon ve Konservasyon İş İmkanları Hakkında Bilgi Restorasyon ve Konservasyon İş Olanakları Hakkında Bilgi
Her türlü tarihi binanın restorasyonu, onarını ve korunması ile ilgili restoratör mimara yardımcı ara meslek elemanı yetiştirir. Serbest piyasadaki restorasyon uygulamalarında çalışabilecekleri gibi, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kültür Bakanlığı, Turizm Bakanlığı, Müzeler, Milli Saraylar, Milli Parklar, Karayolları Genel Müdürlüğü, Belediyeler vb.. kamu kuruluşlarında görev alabilirler.

Restorasyon ve Konservasyon İş Olanakları
Mezunların Kazandıkları unvan ve Yaptıkları İşler: Restorasyon ve konservasyon programını bitirenlere "Restoratör-konservatör" unvanı verilir. Restoratör ve konservatörler müzelerde, kütüphanelerde, ören yerlerinde, sit alanlarında zamanla bozulan kültür varlıklarının onarımını yapar, müzelerdeki eşyaların bozulmalarını önleyici tedbirler alır.

Çalışma Alanları: Restoratör ve konservatörler kültür ve turizm varlıklarının bağlı olduğu kuruluşlarda görev alabilirler.

Restorasyon ve Konservasyon iş bulma imkanı, Restorasyon ve Konservasyon iş olanakları hakkında bilgi, Restorasyon ve Konservasyon mezunları ne iş yapar, Restorasyon ve Konservasyon mezunları nerelerde çalışır, Restorasyon ve Konservasyon mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Restorasyon ve Konservasyon Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Restorasyon ve Konservasyon Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Restorasyon ve konservasyon programının amacı, tabiat ve kültür varlıklarının korunması ve onarımı alanında çalışacak teknik elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Restorasyon ve konservasyon programında, kimya, fizik ve mineroloji gibi temel bilim dersleri, güzel sanatlar, klimatoloji, müzecilik, sergileme ve depolama, fotoğrafçılık, restorasyon-konservasyon uygulamaları, teknik resim gibi dersler okutulmaktadır.

Restorasyon ve Konservasyon Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Restorasyon ve Konservasyon hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Restorasyon ve Konservasyon hakkında bilgi, Restorasyon ve Konservasyon bölümü ile ilgili bilgiler, Restorasyon ve Konservasyon bölümü hakkında herşey, Restorasyon ve Konservasyon mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Restorasyon ve Konservasyon mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Restorasyon ve Konservasyon Bölümü Hakkında Bilgi
Restorasyon ve Konservasyon Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/restorasyon-ve-konservasyon-bolumu.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/restorasyon-ve-konservasyon-bolumu.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için