Sağlık İdaresi Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Sağlık İdaresi hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Sağlık İdaresi hakkında bilgiler edinecek ve Sağlık İdaresi bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Sağlık İdaresi hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Sağlık İdaresi İş İmkanları Hakkında Bilgi Sağlık İdaresi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Sağlık İdaresi Bölümünü başarı ile tamamlayan ve mezun olan öğrenciler genel sağlık yönetimi yanında başta hastaneler olmak üzere kamu ve özel sektöre bağlı çeşitli sağlık kurum ve kuruluşları olmak üzere çok geniş bir hizmet alanında idari, mali ve teknik işlerden sorumlu orta ve üst düzey yönetici olarak istihdam edilme potansiyeline sahiptir.

Sağlık İdaresi İş Olanakları
Kamuya ait sağlık kurum ve kuruluşlarına atanmak için KPSS şartı bulunmaktadır. KPSS alımlarında bu bölüme kadro açılması ve KPSS oturumunda da yeterli puanın alınması kaydıyla devlet kurumlarına atanarak memur statüsünde çalışma imkanı bulunmaktadır..

Sağlık İdaresi iş bulma imkanı, Sağlık İdaresi iş olanakları hakkında bilgi, Sağlık İdaresi mezunları ne iş yapar, Sağlık İdaresi mezunları nerelerde çalışır, Sağlık İdaresi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Sağlık İdaresi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Sağlık İdaresi mezunları ne kadar maaş alır, Sağlık İdaresi maaşı ne kadar, Sağlık İdaresi kazançları

Sağlık İdaresi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bu bölüm, sadece Hacettepe Üniversitesinde okutulmaktadır. Eğitim süresi 4 yıldır. Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresi bölümü öğrenci alımını TM-1 puan türü ile yapmaktadır. TM-1 puanına sahip olup bu bölümü tercih etmek isteyen adaylar YGS barajını aştıktan sonra ayrıca LYS1 ve LYS1 sınavlarına da girerek yeterli puanı almalıdır.

Sağlık İdaresi bölümünün amacı, çağdaş ve evrensel değerler ışığında sağlık yönetimi bilimine katkıda bulunmak ve bu alandaki bilgi birikimini ülkenin sağlık sistemine, sağlık hizmetleri ve sağlık kurumları yönetim süreçlerine yansıtmak; kaliteli, verimli ve etkili sağlık hizmeti sunumu için bilimsel ve mesleki gelişme olanaklarını mümkün olan en etkili biçimde sunarak ülkenin geleceği için üstün nitelikli sağlık yöneticileri yetiştirmektir.

Sağlık İdaresi Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Sağlık İdaresi hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.

Sağlık İdaresi hakkında bilgi, Sağlık İdaresi bölümü ile ilgili bilgiler, Sağlık İdaresi bölümü hakkında herşey, Sağlık İdaresi mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Sağlık İdaresi mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?
türü mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Sağlık İdaresi Bölümü Hakkında Bilgi
Sağlık İdaresi Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/saglk-idaresi-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/saglk-idaresi-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için