Sağlık Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Sağlık Yönetimi hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Sağlık Yönetimi hakkında bilgiler edinecek ve Sağlık Yönetimi bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Sağlık Yönetimi hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Sağlık Yönetimi İş İmkanları Hakkında Bilgi Sağlık Yönetimi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm mezunları şu çalışma alanlarında iş bulma imkanına sahiptir:
- Sağlık Bakanlığı ve diğer kurumların merkez ve taşra teşkilatları yönetim birimleri
- Kamu ve özel sektör hastaneleri
- Ülkemizde sağlık sorunlarıyla ilgili çalışma yapan gönüllü kuruluşlar
- Kamu ve özel sektör kaynaklı sağlık sigortası kuruluşları
- İlaç, tıbbi cihaz üreten endüstri kuruluşları
- Üniversitelerin ilgili fakülte ve yüksekokullarıdır.

Sağlık Yönetimi İş Olanakları
Devlet, Özel ve Üniversite Hastanelerinde çalışabilirler.Sağlık Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler.İlgili kurum ve kuruluşlarda danışmanlık hizmeti verebilirler.Yükseköğretim Kuruluna bağlı devlet ve vakıf üniversitelerinde tam ya da yarı zamanlı öğretim elemanı olarak görev yapabilirler. Mezun olan öğrencilerin ilgili enstitü ve bölümlerinin başvuru koşulları doğrultusunda Yüksek Lisans ve Doktora programlarına katılma olanakları bulunmaktadır. 

İdari bilimlerden farklı olarak sağlık alanına özel; sağlık sigortacılığı, sağlık ekonomisi, sağlık hukuku, sağlık hizmetlerinde kalite, sağlık hizmetlerinde pazarlama, sağlıkta stratejik yönetim, sağlıkta iletişim, sağlık hizmetlerinde insan kaynakları yönetimi gibi bir çok uzmanlık alanını kapsayan hizmetlerin organizasyonu, yönetimi konusunda geniş kapsamlı eğitim programlarını içeren Sağlık Yönetimi Bölümü’nün mezunlarına, YÖK Yürütme Kurulu’nun 26.08.1998 tarihli kararı uyarınca “Sağlık Yöneticisi” unvanı verilmektedir.

Sağlık Yönetimi iş bulma imkanı, Sağlık Yönetimi iş olanakları hakkında bilgi, Sağlık Yönetimi mezunları ne iş yapar, Sağlık Yönetimi mezunları nerelerde çalışır, Sağlık Yönetimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Sağlık Yönetimi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Sağlık Yönetimi mezunları ne kadar maaş alır, Sağlık Yönetimi maaşı ne kadar, Sağlık Yönetimi kazançları

Sağlık Yönetimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
İdari bilimlerden farklı olarak sağlık alanına özel; sağlık sigortacılığı, sağlık ekonomisi, sağlık hukuku, sağlık hizmetlerinde kalite, sağlık hizmetlerinde pazarlama, sağlıkta stratejik yönetim, sağlıkta iletişim, sağlık hizmetlerinde insan kaynakları yönetimi gibi bir çok uzmanlık alanını kapsayan hizmetlerin organizasyonu, yönetimi konusunda geniş kapsamlı eğitim programlarını içeren Sağlık Yönetimi Bölümü’nün mezunlarına, YÖK Yürütme Kurulu’nun 26.08.1998 tarihli kararı uyarınca “Sağlık Yöneticisi” unvanı verilmektedir. Bu bağlamda, ülkemizin sağlık sistemi ve politikaları hakkında bilgili, tıbbi deontolojiyi özümsemiş, sağlık çalışanları ile aynı dili konuşabilen, stratejik düşünebilen, vizyon sahibi, problem çözme becerileri olan sağlık yöneticileri yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Mezunları, ülkemizin sağlık politikalarının belirlenmesi ve yürütülmesinde de aktif rol almaktadırlar.

Sağlık Yönetimi Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Sağlık Yönetimi hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Sağlık Yönetimi hakkında bilgi, Sağlık Yönetimi bölümü ile ilgili bilgiler, Sağlık Yönetimi bölümü hakkında herşey, Sağlık Yönetimi mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Sağlık Yönetimi mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Sağlık Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi
Sağlık Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/saglk-yonetimi-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/saglk-yonetimi-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için