Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi hakkında bilgiler edinecek ve Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi İş İmkanları Hakkında Bilgi Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi mezunları başta BİST, SPK ve aracı kurumlar olmak üzere, yatırım ve kalkınma bankaları, Merkez Bankası ve yurtdışı temsilcilikleri, düzenleyici ve denetleyici kurumlar, Hazine Müsteşarlığı, Kalkınma Bakanlığı, kalkınma ajansları, TÜİK, SGK,  sektördeki yabancı firmalar, reel sektördeki firmaların finans departmanları, sigorta sektörü, Factoring, Fortfaiting ve Leasing şirketleri, yatırım ortaklıkları, kredi derecelendirme şirketleri gibi çok geniş bir yelpazede iş olanaklarına sahip olmaktadırlar. 

Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi İş Olanakları
Bu programın, ikinci amacı, ekonomi,  işletmecilik ve finans alanlarında aldıkları eğitim ile mezunlarımızın T.C. Merkez Bankası, diğer devlet bankaları, özel bankalar, finans şirketleri, Maliye Bakanlığı, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı, SPK, BİST, aracı kurumlar,  portföy yönetim şirketleri  gibi ulusal ya da uluslararası finans kuruluşlarda çalışabilmeleri için gerekli başlangıç bilgilerini vermektir.

Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi iş bulma imkanı, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi iş olanakları hakkında bilgi, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi mezunları ne iş yapar, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi mezunları nerelerde çalışır, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi mezunları ne kadar maaş alır, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi maaşı ne kadar, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi kazançları

Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Lisans düzeyinde 4 yıllık eğitim veren bölüm, işletme, ekonomi, hukuk ve finans alanlarında disiplinlerarası öğretim ve yaşam boyu eğitim anlayışını gözeterek; mezunlarının ekonomi ve finans sektöründe, tercih edilen finans ve portföy yöneticilerini yetiştirmeyi amaçlayan bir bölümdür. 

Programın amacı; ulusal ve uluslararası sermaye piyasalarının yapısını ve işleyişini en iyi şekilde bilen, bölümümüzdeki dersler ile Sermaye Piyasası ve Portföy Yönetimi alanında ileri düzeyde bilgilere sahip, Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili yönetmeliklerine vakıf, mesleki raporlar ve yatırım analizleri hazırlayıp sunabilen, Sermaye Piyasası ve Portföy Yönetimi ile ilgili istatistiki verileri toplayıp analiz edebilen ve bu analiz sonucunda piyasa bülteni hazırlayabilen, ulusal ve uluslararası ekonomik gelişmelerin finansal etkilerini çözümleyebilen rekabetçi uzmanlar yetiştirmek suretiyle en çok tercih edilen örnek bir bölüm olmaktır.

Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi hakkında bilgi, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi bölümü ile ilgili bilgiler, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi bölümü hakkında herşey, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi
Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/sermaye-piyasalar-ve-portfoy-yonetimi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/sermaye-piyasalar-ve-portfoy-yonetimi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için