Seyahat İşletmeciliği Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Seyahat İşletmeciliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Seyahat İşletmeciliği hakkında bilgiler edinecek ve Seyahat İşletmeciliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Seyahat İşletmeciliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Seyahat İşletmeciliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Seyahat İşletmeciliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Meslek elemanları; turizm seyahat acentelerinde, turizm bürolarında, turistik gemilerde, tur operatörlerinin yanında, hava, deniz, kara ve demiryolu ulaşım alanlarında faaliyet gösteren turistik seyahat işletmelerinde çalışma olanağı bulabilirler ve buralarda tur operatörü veya rehber olarak çalışabilirler.
Turizm, değişime ve gelişime çok açık bir sektördür. Gelişen sektörle birlikte insanların tatil anlayışında gelişmeler olmaktadır. Daha önce deniz kıyıları ile sınırlanmış olan sektör; dağ turizmi, orman kampingleri gibi alanlara kaymaya başlamış, yat turları, kongre, konferans, fuar organizasyonları gibi daha özel organizasyonlara gereksinim artmıştır. Doğal olarak alanda çalışacak yetenekli, özel eğitimli, birden fazla yabancı dil bilgisine sahip meslek elemanlarının iş bulma şansı daha yüksektir. Ayrıca işleriyle ilgili alanlarda kendi işyerlerini açabilirler.

Bölüm mezunlarının yaptıkları işler şunlardır:
- Turistlerin; ulaşım, konaklama, gezi, alışveriş, spor ve eğlence gibi ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar,
- Yerli ve yabancı turistlere yönelik yurt içi ve yurt dışı turlar organize eder, pazarlamasını yapar,
- Türkiye’ye gelen yabancı grupların veya yurt dışına gidecek olan yerli grupların tur programlarını yönetir,
- Rezervasyon ve biletleme işlemlerini yapar (rezervasyona esas olacak detayları tespit eder, yolcunun bütçesine uygun ücreti hesaplayarak bileti düzenler),
- Müşterilerin beğenilerini alır ve şikayetlerini dinler,
- Biletlerini sattığı yurt içi ve yurt dışı gezi plan ve programları hakkında (yol, konaklama, mola noktaları vb.) müşterileri bilgilendirir,
- Müşterilerin, seyahatleri ile ilgili, havaalanı, gümrük, vize ve benzeri işlemlerinde yardımcı olur,
- İşletmenin müşteri hizmetlerinden doğan ödeme ve tahsilatla ilgili muhasebe kayıtlarını tutar.

Seyahat İşletmeciliği İş Olanakları
Bölüm mezunlarının kamu kurumlarına atanması maalesef pek kolay değildir. KPSS’de yüksek puan alanların, devletin çeşitli kurumlarına memur olarak atanması olasıdır.

Seyahat İşletmeciliği iş bulma imkanı, Seyahat İşletmeciliği iş olanakları hakkında bilgi, Seyahat İşletmeciliği mezunları ne iş yapar, Seyahat İşletmeciliği mezunları nerelerde çalışır, Seyahat İşletmeciliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Seyahat İşletmeciliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Seyahat İşletmeciliği mezunları ne kadar maaş alır, Seyahat İşletmeciliği maaşı ne kadar, Seyahat İşletmeciliği kazançları

Seyahat İşletmeciliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Eğitimini başarı ile tamamlayanlara “Lisans Diploması” “Seyahat İşletmecisi” unvanı verilir. Turistik amaçlı, ulaştırma, konaklama, gezi, spor ve eğlence hizmetleri sağlayan işletmelerde işleri planlayan ve yürütülmesini sağlayan meslek elemanıdır. Eğitim süresi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokullarında 4 yıldır.

Eğitim süresince Genel Turizm Bilgisi ,Genel Muhasebe, Matematik,İşletme Bilimine Giriş, Servis I,II, İstatistik, Genel Ekonomi, Genel Muhasebe II,Genel Turizm Bilgisi II, Turizm Ekonomisi, Turizm İşletmeciliği ve Yönetimi, Temel Pazarlama, Envanter-Bilanço, Yat İşletmeciliği, Turizm ve Çevre, Kat Hizmetleri ve Ön Büro Yönetimi, Konaklama Tesisleri Muhasebesi, Personel Yönetimi, Rekreasyon Yönetimi , Marina İşletmeciliği, Maliye,İşletme Finansmanı,İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik, Turizm Pazarlaması, Anadolu Uygarlıkları,Bilgi-İşlem, Seyahat Acentacılığı ve Tur Operatörlüğü, Turizm Mevzuatı,Turizm Coğrafyası, Turistik İşletmelerde Haberleşme Teknikleri,Konaklama İşletmeleri Bütçeleme ve Maliyet Kontrolü, Halkla İlişkiler, Turizmde Gelişmeler,Yiyecek-İçecek Yönetimi, Turistik Yatırım Proje Analizi, Turizm Politikası ve Planlaması, İşletme Politikası, Yabancı Dil,Tiyatro, Atatürk İlkeleri ve ve İnkilap Tarihi I,II, Türkçe-Kompozisyon, Beden Eğitimi gibi dersler okutulur.

Seyahat İşletmeciliği Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Seyahat İşletmeciliği hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Seyahat İşletmeciliği hakkında bilgi, Seyahat İşletmeciliği bölümü ile ilgili bilgiler, Seyahat İşletmeciliği bölümü hakkında herşey, Seyahat İşletmeciliği mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Seyahat İşletmeciliği mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,472,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Seyahat İşletmeciliği Bölümü Hakkında Bilgi
Seyahat İşletmeciliği Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/seyahat-isletmeciligi-bolumu-hakknda.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/seyahat-isletmeciligi-bolumu-hakknda.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için