Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Sigortacılık ve Risk Yönetimi hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Sigortacılık ve Risk Yönetimi hakkında bilgiler edinecek ve Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Sigortacılık ve Risk Yönetimi hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi İş İmkanları Hakkında Bilgi Sigortacılık ve Risk Yönetimi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Sigortacılık ve Risk Yönetimi Programından mezun olan öğrenciler aynı zamanda gerçek kişi sigorta acenteleri ile tüzel kişi sigorta acentesimüdürleri için gereken öğrenim düzeyi ve asgari mesleki düneyim sürelerine ilişkin koşulları yerine getirmiş olurlar (Resmi Gazete, 22 Nisan 2014, Sayı: 28980). Mezunlarımız ağırlıklı olarak bankalar ve banka dışı finansal kurumlarda çalışabileceklerdir. Özellikle sigorta şirketleri, menkul kıymet aracı kuruluşları ve büyük şirketlerin risk yönetimi ve sigorta birimleri mezunlarımızı tercih edecektir. Tüm bu sektörler dışında da çok geniş birçalışma alanı bulunan mezunlarımız Maliye Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, BDDK, SPK, kamu ve özel bankalar ile diğer kamu kuruluşlarının, sigorta işletmelerinin, danışmanlık şirketlerinin ve özel sektör işletmelerinin finans bölümlerinde finansal analist, risk analisti, risk yöneticisi, sigorta brokeri, sigorta uzmanı, sigorta pazarlamacısı, denetim elemanı; yatırım fonlarının ya da bireysel emeklilik fonlarının yönetiminde portföy analisti, hatta portföy yöneticisi olarak çalışabilme imkânına sahip olacaklardır.

Bölüm mezunları, sigorta ve sosyal güvenlik kuruluşlarında uzman ve danışman olarak çalışabilirler. Ayrıca Maliye Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, Sayıştay, BDDK, SPK, kamu ve özel bankalar ile diğer kamu kuruluşlarının, sigorta işletmelerinin, danışmanlık şirketlerinin, menkul kıymet aracı kuruluşlarının ve özel sektör işletmelerinin finans bölümlerinde finansal analist, risk analisti, risk yöneticisi, sigorta brokerı, sigorta uzmanı, sigorta pazarlamacısı, denetim elemanı, yatırım fonlarının yada bireysel emeklilik fonlarının yönetiminde portföy yöneticisi olarak çalışabilirler. Bunun yanında serbest muhasebeci, mali müşavir ve yeminli mali müşavir olarak bağımsız bir mesleğe de sahip olabilirler.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi İş Olanakları
Bölümden mezun olacak öğrenciler sigorta endüstrisinin yaşam, sağlık, mal ve kaza sigortası branşlarında, ürün fiyatlandırılmasında, şirketlerin yatırım yönetiminde, pazarlamada çalışacaklardır. Emeklilik planlaması ve finansal planlamalarda ise danışman olarak görev alacaklardır. Kamu sektöründe sigorta şirketlerine danışmanlık yapacaklar ve sosyal güvenlik programlarında çalışacaklardır. Diğer alanlarda da reasürans, yatırım şirketleri, bankalar, üniversiteler ve büyük şirketlerde çalışacaklardır.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi iş bulma imkanı, Sigortacılık ve Risk Yönetimi iş olanakları hakkında bilgi, Sigortacılık ve Risk Yönetimi mezunları ne iş yapar, Sigortacılık ve Risk Yönetimi mezunları nerelerde çalışır, Sigortacılık ve Risk Yönetimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi mezunları ne kadar maaş alır, Sigortacılık ve Risk Yönetimi maaşı ne kadar, Sigortacılık ve Risk Yönetimi kazançları

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Sigortacılık günümüzde, bireyler ve örgütlerde oluşacak risklere karşı korunma ve risklerin yönetimi olarak kabul edilmektedir. Bu amaçla, örgüt içi birimler ve işlevler arasında ilişkinin ve koordinasyonun sağlanmasını, riskin finansal etkilerinin tartışılmasını ve önleyici hangi kararlar alınması gerektiğini belirler. Sigortacılık sektörünün oldukça ilerlediği ve uluslararası alanlara yayıldığı bilinmektedir. Ülkemiz de bu alanda gelişmeleri yakalamak ve rekabet edebilecek düzeye gelmek zorundadır. Son dönemde ülkemizde birbirini izleyen büyük şiddette depremlerin olması devletimiz ve halkımız tarafından sigortaya olan duyarlılığı artırmıştır.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Sigortacılık ve Risk Yönetimi hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Sigortacılık ve Risk Yönetimi hakkında bilgi, Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü ile ilgili bilgiler, Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü hakkında herşey, Sigortacılık ve Risk Yönetimi mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Sigortacılık ve Risk Yönetimi mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi
Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/sigortaclk-ve-risk-yonetimi-bolumu.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/sigortaclk-ve-risk-yonetimi-bolumu.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için