Sinoloji Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Sinoloji hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Sinoloji hakkında bilgiler edinecek ve Sinoloji bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Sinoloji hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Sinoloji İş İmkanları Hakkında Bilgi Sinoloji İş Olanakları Hakkında Bilgi
Sinoloji Mezunları, Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı, Hazine Dış Ticaret Müsteşarlığı, Turizm Bakanlığı, Kültür Bakanlığı ile çeşitli üniversitelerde görev alabilmektedir.Her yıl, Ankara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı olarak master ve doktora  programları açılmaktadır. Bu programlara, farklı disiplinlerden mezun olanlar da  alınmaktadır..

Sinoloji İş Olanakları
Mezun olan öğrenciler, Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki bilimsel işbirliği protokolu çerçevesinde sağlanan burslarla Çin’e gitme olanağına sahiptir. Her yıl bu burslardan yararlanarak, 5-10 öğrenci, Çin Halk Cumhuriyetine gitmektedirler.

Sinoloji iş bulma imkanı, Sinoloji iş olanakları hakkında bilgi, Sinoloji mezunları ne iş yapar, Sinoloji mezunları nerelerde çalışır, Sinoloji mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Sinoloji Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Sinoloji mezunları ne kadar maaş alır, Sinoloji maaşı ne kadar, Sinoloji kazançları

Sinoloji Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Sinoloji, Asya’nın merkezi kültür alanı olan Çin’i konu edinen bir bilim dalıdır. Çin dilini ve uygarlığını inceler. Sinolojinin kuruluş amacı, Orta Asya Türk tarihinin aydınlatılmasında Çince’nin bir kaynak dili olarak kullanılmasıdır. Çin kaynaklarından yararlanabilmek için önce Çince, sonra Çin tarihinin, edebiyatının, felsefesinin bilinmesi ve Çin uygarlığının çok iyi tanınması gerekir. Sinolojinin görevi, zengin Çin kaynaklarından Türk tarihi ile ilgili bilgileri ortaya çıkarabilecek bilim adamı yetiştirmektir. Sinoloji Anabilim Dalı’nda öğrencilere dört yıl süreyle Çağdaş Çince, Klasik Çince, Çin Tarihi, Çin Edebiyatı, Çin Felsefesi ve Çin Kültürü dersleri verilmektedir.

Sinoloji Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Sinoloji hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Sinoloji hakkında bilgi, Sinoloji bölümü ile ilgili bilgiler, Sinoloji bölümü hakkında herşey, Sinoloji mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Sinoloji mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Sinoloji Bölümü Hakkında Bilgi
Sinoloji Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/sinoloji-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/sinoloji-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için