Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi hakkında bilgiler edinecek ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi İş İmkanları Hakkında Bilgi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olanlar üç ana iş grubunda çalışabilirler:
1. Kamu kurum ve kuruluşları: Bakanlıklarda (Dışişleri başta olmak üzere, İçişileri, Maliye Bakanlığı vs.), Rekabet Kurumunda, Merkez Bankasında vb. alanlarda çalışabilirler. (Tabii KPSS başarısına göre)
2. Özel sektör kurum ve kuruluşları: Özel bankalarda, uluslararası alanda iş yapmakta olan firmalarda (PepsiCo vb. gibi) ya da ulusal şirketlerde çeşitli departmanlarda yöneticilik yapabilirler.
3. Akademik Kadroda yer almak: Diğer meslek alanlarında olduğu gibi, bu bölümün öğrencileri de üniversite mezuniyetinin ardından akademik gereklilikleri yerine getirerek akademik kariyer yapabilirler.
Çok detaylı olmasa da umarım genel bir fikir verebilmişimdir.

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi İş Olanakları
Joker oyuncu gibi bir şeydir mezunlarımız. Geçmişteki mezunlarımıza da bakacak olursak ülkede neye ihtiyaç varsa odur aslında Mülkiye öğrencisi. Şair,Sanatçı,Bürokrat,Diplomat, (gelinlik dükkanı olanı da gördüm, elektrikçi olanı da ) kısacası Mülkiye mezunu biri kendini nerede mutlu hissediyorsa orada olmasını bilendir.

KPSS A grubu kadroları ( kaymakam, idari yargı hakimi, birçok kurumda müfettiş teftiş uzman ve uzman yardımcısı, özel sektörde yönetici kadrolarında yer alırsınız. Genelde bankaların ilk tercihi olursunuz vs.) KPSS B kadroları kafa çok az bile çalışıyorsa girersin.

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi iş bulma imkanı, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi iş olanakları hakkında bilgi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunları ne iş yapar, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunları nerelerde çalışır, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-7500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunları ne kadar maaş alır, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi maaşı ne kadar, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi kazançları

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi yakın ilişkili iki alan olup siyasal ve yönetsel konuların bilimsel çalışmasıyla ilgilenirler. Siyaset Bilimi disiplini siyasal sistemde kaynakların ve değerlerin dağılım süreçlerini inceler. Disiplinin incelediği konular bir yandan güç, otorite, meşruiyet, sosyal sınıf, toplumsal cinsiyet, etnik yapı ve siyasal katılım gibi konuları kapsarken, öte yandan devlet, hükümet, siyasal partiler, baskı grupları ve uluslararası örgütler gibi kurumları içermektedir. Disiplin aynı zamanda siyasal adalet, ideolojiler ile özgürlük, demokrasi, moral değerler ve eşitlik gibi siyasal fikirleri inceler. 
Kamu Yönetimi disiplini bir yönetsel sistemde karar ve politika oluşturma süreçlerini inceler. Disiplin genellikle devletlerin yürütme gücü olarak düşünülür ve yerel ve ulusal yönetimler düzeyinde kamu örgütleri ile kamu politikalarının örgütlenmesi, yönetimi ve uygulanması ile ilgilenir. Dolayısıyla, disiplin, program yönetimini (planlama, karar verme, örgütlendirme, yönetme, uygulama ve değerlendirme) ve kaynak yönetimini (insan kaynakları yönetimi ve bütçe) içerir.
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi disiplinleri insan topluluklarının kamusal alanlarına odaklanmaları yönüyle ortak bir yöne sahiptirler. Kamu politikaları politik güçlerce yapıldığından kamu yöneticileri siyasal çevreyi gözardı edemezler. Aynı şekilde, kamu politikaları da kamu yöneticilerince uygulandığı için politikacılar da kamu yöneticilerini gözardı edemezler.

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi hakkında bilgi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü ile ilgili bilgiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü hakkında herşey, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/siyaset-bilimi-ve-kamu-yonetimi-bolumu.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/siyaset-bilimi-ve-kamu-yonetimi-bolumu.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için