Sınıf Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Sınıf Öğretmenliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Sınıf Öğretmenliği hakkında bilgiler edinecek ve Sınıf Öğretmenliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Sınıf Öğretmenliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Sınıf Öğretmenliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Sınıf Öğretmenliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Meslek eğitimini tamamlayan kişiler Milli Eğitim Bakanlığınca , ilköğretim okulları, yatılı ilköğretim bölge okullarına, sınıf öğretmeni olarak atanırlar. Öğretmenlik şu anda ülkemizde istihdamı en kolay meslek olarak nitelendirilmektedir. Sınıf öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel eğitim öğretim kurumlarında da isterlerse çalışabilirler. Gelecekte Meslekte Görülebilecek Değişiklikler; Öğretmenlik mesleği şimdi olduğu gibi gelecekte de aynı özveriyi, samimiyeti, sorumluluğu ve hızlı çalışma temposunu gerektirecektir. Gelecekte; kullanılan yöntem, materyal ve araçlarda değişiklikler olacağı düşünülmektedir. Görsel yayın ve kaynaklardan da her geçen gün daha çok faydalanılmaktadır.

Bölüm mezunları, MEB'de kadrolu ,ücretli ya da sözleşmeli olarak sınıf öğretmenliği yapabileceği gibi özel okullar ve kolejlerde de sınıf öğretmenliği yapabilir.Ayrıca diplomayı kullanarak anaokulu açabilir.

Sınıf Öğretmenliği İş Olanakları
Bölüm mezunlarımız resmi ve özel tüm ilköğretim okullarının 1-5’inci sınıflarında sınıf öğretmeni olarak çalışabilirler. Bunun yanı sıra alanıyla ilgili dersanelerde çalışabilir, yöneticilik yapabilir, değişik kurslar verebilir. Mezunlarımız olanakları çerçevesinde ilköğretim okulu açma ve yöneticisi olma hakkını da kazanırlar. İsteyen mezunlarımız sınıf öğretmenliği ve eğitim bilimleri ile mezunlarımızın alınabildiği diğer alanlarda lisansüstü çalışmalar yaparak akademik kariyer yolunda adım atabilirler.

Sınıf Öğretmenliği iş bulma imkanı, Sınıf Öğretmenliği iş olanakları hakkında bilgi, Sınıf Öğretmenliği mezunları ne iş yapar, Sınıf Öğretmenliği mezunları nerelerde çalışır, Sınıf Öğretmenliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Sınıf Öğretmenliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Sınıf Öğretmenliği mezunları ne kadar maaş alır, Sınıf Öğretmenliği maaşı ne kadar, Sınıf Öğretmenliği kazançları

Sınıf Öğretmenliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Sınıf Öğretmenliği TM-2 puanı ile öğrenci alan ve eğitim süresi 4 yıl olan bir bölümdür. Üniversitelerin eğitim Fakültesi bünyesinde bulunmaktadır. Eğitim süresince belirlenen sınıflarda staj görülür. Hemen hemen tüm üniversitelerimizde bu bölüm okutulmaktadır. Bölümü kazanmak için girmeniz gereken sınavlar YGS, LYS1 ve LYS3 sınavlarıdır.

Sınıf Öğretmenliği Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Sınıf Öğretmenliği hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Sınıf Öğretmenliği hakkında bilgi, Sınıf Öğretmenliği bölümü ile ilgili bilgiler, Sınıf Öğretmenliği bölümü hakkında herşey, Sınıf Öğretmenliği mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Sınıf Öğretmenliği mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Sınıf Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi
Sınıf Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/snf-ogretmenligi-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/snf-ogretmenligi-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için