Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği hakkında bilgiler edinecek ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Sosyal Bilgiler Öğretmenliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Mezunlar, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okullarda sosyal bilgiler öğretmeni olarak görev almaktadır. Bunun yanında okullarda Vatandaşlık Bilgisi ve Demokrasi Eğitim, Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi derslerini de verebilmektedirler.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği İş Olanakları
Sosyal bilgiler öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilköğretim okullarında ve mesleki eğitim merkezlerinde; sosyal bilgiler alanında öğretmen olarak görev yapmaktadırlar. Sosyal Bilgiler, Tarih, Coğrafya, T.C.İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, , Demokrasi ve İnsan Hakları, Türk Eğitim Tarihi, Halk Bilim, Düşünme Eğitimi, Medya Okuryazarlığı, Halk Kültürü, Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi derslerini de verebilirler. İlköğretimin zorunlu olması ile bu alanda yetişen öğretmenlere gereksinim artmıştır.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği iş bulma imkanı, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği iş olanakları hakkında bilgi, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunları ne iş yapar, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunları nerelerde çalışır, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunları ne kadar maaş alır, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği maaşı ne kadar, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği kazançları

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Programın ilk yıllarında teorik bilgiye ağırlık verilirken, özellikle beşinci yarıyıldan itibaren uygulama dersleri, araştırma projeleri ve topluma hizmet uygulamaları dersleri ile, öğrencilerimiz hem eğitim ve öğretim ile ilgili konularda doğrudan deneyim sahibi olmakta hem de topluma hizmet konusunda
tecrübeler edinmektedirler. Uygulama dersleri dışında genel olarak dönem içinde ödevler, öğrencilerin öğrenme sürecine aktif olarak katılabilmelerine aracı olabilecek birçok öğretim yöntem ve tekniklerin geliştirilebileceği çeşitli araştırma projeleri, bir veya iki ara sınav ve bir final sınavı ile dönem değerlendirmesi yapılmaktadır.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Lisans Programı dört yıllık bir programdır.Programda alan bilgisi, genel kültür ve pedagojik formasyona ilişkin derslere yer verilmektedir. Değişen günümüz koşullarında öğretmenin yeni rol ve sorumlulukları da farklılaşmıştır. Amacımız ise giden dünya koşullarına uygun yöneten, düzenleyen, organize eden, öğrencilerimize rehber olan alanında yetkin öğretmen yetiştirmektir.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Sosyal Bilgiler Öğretmenliği hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Sosyal Bilgiler Öğretmenliği hakkında bilgi, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü ile ilgili bilgiler, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü hakkında herşey, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/sosyal-bilgiler-ogretmenligi-bolumu.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/sosyal-bilgiler-ogretmenligi-bolumu.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için