Sosyal Hizmet Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Sosyal Hizmet hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Sosyal Hizmet hakkında bilgiler edinecek ve Sosyal Hizmet bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Sosyal Hizmet hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Sosyal Hizmet İş İmkanları Hakkında Bilgi Sosyal Hizmet İş Olanakları Hakkında Bilgi
Sosyal Hizmet Bölümü, davranış bilimleri, sosyal hizmet yöntem ve teknikleri ile alan uygulamalarını mesleki sorumlulukları çerçevesinde bütünleştirme yeteneğine sahip, ulusal ve uluslararası düzeyde başarılı çalışmalar yapabilecek, sosyal hizmet için gerekli bilgileri bütünleştirip özümseyerek hizmet sunabilecek, profesyoneller yetiştirmeye yönelik bir eğitim-öğretim programı uygular. Bu eğitimi alan bireyler, kırsal ve kentsel alanda, kamu,  özel sektör ve sivil toplum örgütlerinde düzenleyici, planlayıcı, uygulayıcı, etkili iletişim ve liderlik niteliklerini taşıyan sosyal hizmet uzmanı olarak çalışırlar.
Günümüzde sosyal hizmet uzmanları aşağıda belirtilen kurum ve kuruluşlarda görev yapmaktadırlar.
-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
-Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü
-Devlet Planlama Teşkilatı
-Sosyal Yardımlaşmayı Dayanışmayı Teşvik Fonu Genel Sekreterliği
-İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları
-Çocuk Yuvaları
-Sevgi evleri
-Çocuk evleri
-Kreş ve Gündüz Bakım Evleri
-Yetiştirme Yurtları
-Huzurevleri
-Toplum Merkezleri
-Kadın Sığınma Evleri
-Özürlü Rehabilitasyon Merkezleri
-Yaşlı Dayanışma Merkezleri
-Sokak Çocukları Merkezi
-Ergen Danışma Merkezi
-Sağlık Bakanlığı
-Hastaneler
-Sağlık Ocakları
-Aile Planlaması ve Ana Çocuk Sağlığı Merkezleri
-Milli Eğitim Bakanlığı
-Mesleki Eğitim Merkezleri
-Kredi ve Yurtlar Kurumu
-Adalet Bakanlığı
-Cezaevleri
-Çocuk Mahkemeleri
-Çocuk Eğitim Evi
-Adli Tıp Kurumu
-Üniversiteler
-Hastaneler
-Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlıkları
-Maliye Bakanlığı
-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
-Milli Savunma Bakanlığı ve bağlı birimlerinde
-İçişleri Bakanlığı ve bağlı birimlerinde
-Yerel Yönetimler ve bağlı birimlerinde
-Kriz merkezleri
-Sivil toplum örgütleri ve vakıflar
-Özel Sektörde çalışma imkanına sahiptir.

Sosyal Hizmet Bölümü İş Olanakları
Sosyal Hizmet Lisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, “Sosyal Çalışmacı” unvanı alırlar. Sosyal çalışmacılar, Başbakanlık, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Milliği Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve bu bakanlıkları bağlı kurum ve kuruluşlar ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında, rehberlik ve araştırma merkezlerinde, okullarda, dershanelerde, çocuk bakım yuvalarında, kreş ve gündüz bakım evlerinde, ana okullarında, yetiştirme yurtlarında, huzurevlerinde, toplum merkezlerinde, kadın sığınma evlerinde, engelli rehabilitasyon merkezlerinde, yaşlı dayanışma merkezlerinde, sokak çocukları merkezlerinde, ergen danışma merkezlerinde; sağlık ocakları ve hastanelerde, diyaliz merkezlerinde, aile planlaması ve ana çocuk sağlığı merkezlerinde, okullarda, mesleki eğitim merkezlerinde, cezaevlerinde, çocuk mahkemelerinde, çocuk eğitim evinde, rehabilitasyon merkezlerinde, ruh sağlığı kurumlarında, emniyet müdürlüklerinin çocuk bürolarında, nüfus planlaması ile ilgili kuruluşlarda, yerel yönetimler ve bağlı birimlerinde, kriz merkezlerinde, sivil toplum örgütleri ve vakıflarda, sanayi kuruluşlarının insan kaynakları birimlerinde istihdam olanaklarına sahiptirler. Ayrıca Sosyal Hizmet bölümü mezunları özel kreş ve gündüz bakımevi ile huzurevi açma hakkına da sahiplerdir.

Sosyal Hizmet iş bulma imkanı, Sosyal Hizmet iş olanakları hakkında bilgi, Sosyal Hizmet mezunları ne iş yapar, Sosyal Hizmet mezunları nerelerde çalışır, Sosyal Hizmet mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Sosyal Hizmet Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Sosyal Hizmet mezunları ne kadar maaş alır, Sosyal Hizmet maaşı ne kadar, Sosyal Hizmet kazançları

Sosyal Hizmet Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Sosyal Hizmet; bireylerin, ailelerin ve toplumların yaşadıkları çevre koşullarında, kontrolleri dışında gelişen sorunların önlenmesi ve çözümlenmesini, maddi olan ve maddi olmayan ihtiyaçların karşılanmasını, sosyal refahın ve yaşam kalitesinin iyileştirilmesini hedefleyen, mücadeleye dayalı dinamik bir meslektir. Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın bilimsel içerikli bir oryantasyonudur. Bu bağlamda, toplumun vicdanı olarak yoksunluk ve sorunlar yaşayan birey, aile ve toplumun yaşamdaki işlevselliklerini geliştirmeye ve refahını arttırmaya çalışır.
Sosyal Hizmet Mesleğinin amacı, ülke ihtiyaçlarına öncelik vererek ulusal ve evrensel değerleri benimseyen bir yaklaşımla çalışmak, ihtiyaç duyulan kaynaklara ulaşmak ve yönetmek, sosyal iyileştirmeyi ve toplumsal örgütlenmeyi sağlamak, sosyal kurumların ve sosyal politikaların gücünü ortaya koymaktır.

Sosyal Hizmet Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Sosyal Hizmet hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Sosyal Hizmet hakkında bilgi, Sosyal Hizmet bölümü ile ilgili bilgiler, Sosyal Hizmet bölümü hakkında herşey, Sosyal Hizmet mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Sosyal Hizmet mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Sosyal Hizmet Bölümü Hakkında Bilgi
Sosyal Hizmet Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/sosyal-hizmet-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/sosyal-hizmet-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için