Spor Yöneticiliği Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Spor Yöneticiliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Spor Yöneticiliği hakkında bilgiler edinecek ve Spor Yöneticiliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Spor Yöneticiliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Spor Yöneticiliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Spor Yöneticiliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Spor Yöneticiliği Programı mezunları; üniversitelerin beden eğitimi ve spor bölümleri ile sağlık, kültür ve spor daire başkanlıklarının yanı sıra spor bilimleri bölümleri, spor merkezleri, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra Teşkilatları'nda görev alabilirler. Mezunlar ayrıca; spor sağlık merkezleri, spor federasyonları, kamu ve özel kuruluşlara ait spor kulüpleri, fitness merkezleri, büyük turizm kuruluşları, spor turizmi ile uğraşan kurum ve kuruluşlar, askeri okullar ve spor kulüpleri ve okul spor kulüplerinde de istihdam edilirler.

Spor Yöneticiliği İş Olanakları
Bu program mezunları, KPSS'den gereken puanı almaları durumunda GSGM tarafından antrenör olarak atanmaktadır. Ayrıca özel spor işletmelerinde antrenör olarak görev yapabilirler.

Spor Yöneticiliği iş bulma imkanı, Spor Yöneticiliği iş olanakları hakkında bilgi, Spor Yöneticiliği mezunları ne iş yapar, Spor Yöneticiliği mezunları nerelerde çalışır, Spor Yöneticiliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Spor Yöneticiliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Spor Yöneticiliği mezunları ne kadar maaş alır, Spor Yöneticiliği maaşı ne kadar, Spor Yöneticiliği kazançları

Spor Yöneticiliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Spor Yöneticiliği Bölümünün temel amacı, gerek devlete bağlı, gerekse özel sektör spor kuruluşları ve örgütlerinde spor yöneticisi ihtiyacını karşılamaktır. Spor yöneticisi olmak isteyen öğrenciler, üniversite ortamının sağladığı sosyo-kültürel düzeyi yüksek, bilimsel temellere dayalı bilgilerle, evrensel bir program içeriğinde yetiştirileceklerdir. Dört yıllık eğitimin sürecinde; Hukuk, İktisat, Muhasebe, Pazarlama, Rekreasyon, Bilgisayar, işletme gibi genel alan bilgisinin ardından, Spor Hukuku, Spor Pazarlaması, Spor Sosyolojisi, Spor Yönetimi, Spor Sosyolojisi gibi spor alanına özgü daha özel konular yer almaktadır. Ayrıca çok çeşitli alanlarda seçmeli dersler sunularak, spor yöneticiliği lisans programın da okuyan öğrencilerin ilgi duydukları alanlarda kendilerini yetiştirme imkanı sağlanmaktadır.
Spor Yöneticiliği Bölümünün temel hedefi, ülkemizde sporun yönetiminde söz sahibi olacak yöneticileri, yönetim biliminin temelleri ile yetiştirilmesini sağlamaktır. Böylece fitness salonları gibi özel küçük işletmelerden, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ya da büyük spor kulüplerinin çeşitli kademelerinin yönetimi gibi geniş bir yelpazede görev yapma imkanı oluşturmaktır.

Spor Yöneticiliği Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Spor Yöneticiliği hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Spor Yöneticiliği hakkında bilgi, Spor Yöneticiliği bölümü ile ilgili bilgiler, Spor Yöneticiliği bölümü hakkında herşey, Spor Yöneticiliği mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Spor Yöneticiliği mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Spor Yöneticiliği Bölümü Hakkında Bilgi
Spor Yöneticiliği Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/spor-yoneticiligi-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/spor-yoneticiligi-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için