Sümeroloji Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Sümeroloji hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Sümeroloji hakkında bilgiler edinecek ve Sümeroloji bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Sümeroloji hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Sümeroloji İş İmkanları Hakkında Bilgi Sümeroloji İş Olanakları Hakkında Bilgi
Üniversitelerde çalışabilecekleri gibi müzelerde çivi yazısı uzmanlığı ve turist rehberliği yapabilirler. Sümerce, Asurca, Akadça ve Babilcenin dil ve edebiyat özellikleri, bu dillerin edebi, dini, hukuki ve çeşitli haberleşme metinlerini araştırmak görevleri arasındadır. Bürolarda ve kazı alanlarında; arkeolog, halk bilimci, tarihçi, sanat tarihçisi, dil uzmanları ve meslektaşlarıyla beraber çalışırlar.

Sümeroloji iş bulma imkanı, Sümeroloji iş olanakları hakkında bilgi, Sümeroloji mezunları ne iş yapar, Sümeroloji mezunları nerelerde çalışır, Sümeroloji mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Sümeroloji Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Sümeroloji mezunları ne kadar maaş alır, Sümeroloji maaşı ne kadar, Sümeroloji kazançları

Sümeroloji Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bölümde, Milattan Önce ±3300-0 yılları arasında Anadolu ve Mezopotamya bölgelerinde yaşamış halkların kültür ve dilleri hakkında araştırmalar yapılırken, öncelikle çivi yazısının icadı, hangi evrelerde ne gibi değişikliklere uğradığı, hangi halklar tarafından kullanıldığı gibi, temel konulara yönelik çalışmalar yürütülmektedir. Sümercenin yanında, özellikle Samî bir dil olan Akadcanın Babil ve Asur lehçeleri üzerinde durulmaktadır. Bunlardan, Anadolu’nun yazı ile tanıştığı, Asur Ticaret Kolonileri Çağında kullanılmış olan Eski Asur çivi yazısı ve dili hakkında, orijinal belgeler kullanılarak detaylı araştırmalar yapılmaktadır. Anabilim Dalı Anadolu’nun eskiçağ tarihini aydınlatmak için, kaynak dil bilen araştırmacılar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Sümeroloji Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Sümeroloji hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Sümeroloji hakkında bilgi, Sümeroloji bölümü ile ilgili bilgiler, Sümeroloji bölümü hakkında herşey, Sümeroloji mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Sümeroloji mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Sümeroloji Bölümü Hakkında Bilgi
Sümeroloji Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/sumeroloji-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/sumeroloji-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için