Tapu Kadastro Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Tapu Kadastro hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Tapu Kadastro hakkında bilgiler edinecek ve Tapu Kadastro bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Tapu Kadastro hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Tapu Kadastro İş İmkanları Hakkında Bilgi Tapu Kadastro İş Olanakları Hakkında Bilgi
Mezunların İstihdam Edilebileceği Alanlar: Tapu kadastro bölümü mezunları, kazandıkları yeterlikler doğrultusunda;
-Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü,
-Tapu Sicil Müdürlükleri,
-Kadastro Müdürlükleri,
-Tapu Kadastro Bölge Müdürlükleri,
-Kara Yolları Genel Müdürlüğü,
-Belediyeler,
-İller Bankası,
-Devlet Su işleri,
-Devlet Demir Yolları,
vb. gibi kamu kuruluşları ile harita, parselasyon, imar planı, yol, baraj, gibi hizmetler yapan inşaat ve harita firmaları ve şirketlerinde iş bulma olanaklarına sahiptirler.

4 Yıllık Tapu Kadastro Bölümü İş Olanakları
Bölüm mezunlarının yukarıda geçen devlet kurumlarında çalışabilmesi için KPSS’de atanmaya yetecek puanı alması şarttır.

Tapu Kadastro iş bulma imkanı, Tapu Kadastro iş olanakları hakkında bilgi, Tapu Kadastro mezunları ne iş yapar, Tapu Kadastro mezunları nerelerde çalışır, Tapu Kadastro mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Tapu Kadastro Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Tapu Kadastro mezunları ne kadar maaş alır, Tapu Kadastro maaşı ne kadar, Tapu Kadastro kazançları

Tapu Kadastro Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Sadece Gazi Üniversitesinde okutulmaktadır. Bölümün eğitim süresi 4 yıldır. YGS-6 puan türüyle öğrenci alınmaktadır. Bölümün amacı güncel teknolojiler ışığında ülke gereksinimlerine uygun eğitim-öğretim veren, öğrencilerini ülkemizde önemli bir açık olan tapu ve sicillerin tutulması ve kadastro çalışmaları için gerekli arazi ölçümü ve harita yapım teknikleri konusunda yeterli donanıma sahip bir şekilde yetiştirerek ülkenin ve insanlığın hizmetine sunan tanınmış bir bölüm olmaktır.

Tapu Kadastro Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Tapu Kadastro hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Tapu Kadastro hakkında bilgi, Tapu Kadastro bölümü ile ilgili bilgiler, Tapu Kadastro bölümü hakkında herşey, Tapu Kadastro mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Tapu Kadastro mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Tapu Kadastro Bölümü Hakkında Bilgi
Tapu Kadastro Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/tapu-kadastro-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/tapu-kadastro-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için