Tarih Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi

Tarih Öğretmenliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Tarih Öğretmenliği hakkında bilgiler edinecek ve Tarih Öğretmenliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Tarih Öğretmenliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz. Tarih...

242 0

Tarih Öğretmenliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı,
üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Tarih Öğretmenliği hakkında bilgiler edinecek ve Tarih Öğretmenliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Tarih Öğretmenliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Tarih Öğretmenliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Tarih Öğretmenliği İş Olanakları Hakkında Bilgi

Tarih mezunları, Milli Eğitim Bakanlığı ve ona bağlı özel okul ve dershanelerde öğretmenlik; arşiv, müze, kütüphane gibi kurumlarda uzman veya araştırıcı olarak
çalışabileceği gibi devletin farklı kurumlarında da memurluk yapabilirler. Bölüm mezunları resmî ve özel ortaöğretim kurumlarında, dershanelerde tarih öğretmeni olarak çalışabilmektedir. Ayrıca araştırma merkezleri, gazete ve dergilerde de görev alabilmektedir.

Tarih Öğretmenliği İş Olanakları

Tarih Öğretmenliği Bölümünden mezun olan öğrenciler; Milli Eğitim Bakanlığına
bağlı devlet ve özel okullarda tarih öğretmenliği yapabilecekleri gibi, Kültür Bakanlığı, Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü, TBMM Kütüphanesi, Devlet İstatistik Enstitüsü, Genelkurmay Başkanlığı Askeri Tarih ve Stratejik Etüt Başkanlığı, Türk Tarih Kurumu Başkanlığı, Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı, Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı gibi kamu kurumlarında çalışma imkânı da bulacaklardır.

Tarih Öğretmenliği iş bulma imkanı, Tarih Öğretmenliği iş olanakları hakkında bilgi, Tarih Öğretmenliği mezunları ne iş yapar, Tarih Öğretmenliği mezunları nerelerde
çalışır, Tarih Öğretmenliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör…

Tarih Öğretmenliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi

Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Tarih Öğretmenliği mezunları ne kadar maaş alır, Tarih Öğretmenliği maaşı ne kadar, Tarih Öğretmenliği kazançları

Tarih Öğretmenliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler

Bölüme TS-2 puanı ile girilmektedir. Bu puan türü için de YS, LYS-3 ve LYS-4 sınavlarına girerek başarı göstermeniz gerekmektedir. Tarih Öğretmenliği lisans programı, bölüm öğrencilerini tarihçilik kavramları ve araştırma yöntemleri ile tanıştırırken, onlara çağdaş dünyayı tarihsel bir bakış açısı ile tarihsel bir empati ile değerlendirebilecekleri bir donanım kazandırmayı amaçlar.

Tarih Öğretmenliği Bölümü ile İlgili Yorumlar

Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Tarih Öğretmenliği hakkında bilgi
vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.

Tarih Öğretmenliği hakkında bilgi, Tarih Öğretmenliği bölümü ile ilgili bilgiler, Tarih
Öğretmenliği bölümü hakkında herşey, Tarih Öğretmenliği mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Tarih Öğretmenliği mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php