Tarla Bitkileri Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Tarla Bitkileri hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Tarla Bitkileri hakkında bilgiler edinecek ve Tarla Bitkileri bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Tarla Bitkileri hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Tarla Bitkileri İş İmkanları Hakkında Bilgi Tarla Bitkileri İş Olanakları Hakkında Bilgi
Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Lisans Programından mezun Ziraat Mühendisleri Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde çalışabilecekleri gibi, aynı bakanlığın Araştırma Enstitülerinde istihdam edilebilirler. TMO’nun bünyesinde kalite ve depolama donanımları yönünden aranan eleman görünümündedirler. Ayrıca, mezun Ziraat Mühendisleri özel sektörde; tohum sektörünün hem pazarlama hem de üretim bölümlerinde, her türlü tarımsal ürün gamına sahip kuruluşların pazarlama bölümlerinde ve özellikle hayvan çiftliklerinin bitkisel ürün tedarik bölümlerinde çalışma alanı bulabileceklerdir.

Tarla Bitkileri Bölümü İş Olanakları
Tarla Bitkileri Programı mezunları hem kamu hem de özel sektörde istihdam edilirler. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, kamu ve özel sektör bankaları, tarıma dayalı sanayi işletmeleri, tarımsal kooperatifler, tarım ve tarıma dayalı sektörde kontrol ve sertifika kuruluşları özellikle tohumculuk sektörü ve sivil toplum örgütleri bu kuruluşlardan önemlileri olarak sıralanabilir. Mezunlar, gelecek vadeden ulusal ve uluslararası tarımsal projelerde araştırıcı, yetiştirici ve danışman olarak yer alabilir ve bu projelere liderlik yapabilirler.

Tarla Bitkileri iş bulma imkanı, Tarla Bitkileri iş olanakları hakkında bilgi, Tarla Bitkileri mezunları ne iş yapar, Tarla Bitkileri mezunları nerelerde çalışır, Tarla Bitkileri mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Tarla Bitkileri Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Tarla Bitkileri mezunları ne kadar maaş alır, Tarla Bitkileri maaşı ne kadar, Tarla Bitkileri kazançları

Tarla Bitkileri Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Tarla Bitkileri Bölümü, tarla bitkileri yetiştiriciliği ve ıslahını yönlendirebilecek ve son gelişmeleri izleyebilecek temel bilgiye sahip elemanın eğitim ve öğretimini gerçekleştirme ve öncelikli olarak bulunduğumuz bölge sorunlarını ilgili sektör işbirliği ile çözmek için temel çalışmaları yapmaktadır.

Tarla bitkilerindeki temel bilgilerle donatılmış, alanındaki problemleri analiz ederek bilimsel çözümler getirebilen, gelişmiş teknolojileri alanına uyarlayabilen ve etik değerleri özümsemiş Mühendis yetiştirmektir.
Programın ilk yılında Temel Bilimleri, Tarım Bilimlerine aktarabilme; ikinci yılında Ziraat Mühendisliğinin temel kavramlarını özümseme hedeflenmiştir.  Programın son iki yılında Tarla Bitkileri içerisinde yer alan bitki gruplarının yetiştiriciliği ve ıslahına yönelik teorik  ve uygulama  gibi pratik konular yer almaktadır.  Özellikle yetiştiriciliğe ilişkin bakım işlemleri ve bitki korumaya yönelik disiplinler arası seçmeli derslere ağırlık verilmektedir.

Tarla Bitkileri Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Tarla Bitkileri hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Tarla Bitkileri hakkında bilgi, Tarla Bitkileri bölümü ile ilgili bilgiler, Tarla Bitkileri bölümü hakkında herşey, Tarla Bitkileri mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Tarla Bitkileri mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Tarla Bitkileri Bölümü Hakkında Bilgi
Tarla Bitkileri Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/tarla-bitkileri-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/tarla-bitkileri-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için