Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Tarımsal Genetik Mühendisliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Tarımsal Genetik Mühendisliği hakkında bilgiler edinecek ve Tarımsal Genetik Mühendisliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Tarımsal Genetik Mühendisliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Tarımsal Genetik Mühendisliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Tarımsal Genetik Mühendisliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölümden mezun olacak öğrenciler, tohumluk üretimi, çeşit ıslahı, pazarlaması vb alanlarda faaliyet gösteren firmalarda, moleküler genetik, doku kültürü, biyoteknoloji alanlarında faaliyet gösteren firmalarda istihdam olanağı bulacaklardır. Mezunlar aynı zamanda genel ziraat mühendisliği bilgilerine de sahip olacaklarından tarımsal üretim ve ilgili alanlarda faaliyet gösteren tüm firmalarda istihdam edilebilirler. Bunun dışında kamuda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı bünyesindeki ilgili kurumlarda; Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Tarım ve Kredi Kooperatifleri, tarımla ilgili üretici birlikleri (ör. Tariş, Çukobirlik, Pankobirlik vb) bünyesinde; Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM)’nde olmak üzere oldukça geniş bir iş alanında istihdam edilebilirler. Ayrıca, girişimciliklerini kullanarak tarımsal üretim, danışmanlık vb konularda kendi özel işletmelerini açabilirler. Türkiye ve yurtdışındaki üniversitelerde ilgili yüksek lisans ve doktora programlarına kayıt olarak akademik kariyer de yapabilirler.

Tarımsal Genetik Mühendisliği İş Olanakları
Bölüm mezunları KPSS’de yeterli puanı aldıklarında, kadro açılması kaydıyla devlet kurumlarına mühendis unvanı ile atanma şansına sahiptir.

Tarımsal Genetik Mühendisliği iş bulma imkanı, Tarımsal Genetik Mühendisliği iş olanakları hakkında bilgi, Tarımsal Genetik Mühendisliği mezunları ne iş yapar, Tarımsal Genetik Mühendisliği mezunları nerelerde çalışır, Tarımsal Genetik Mühendisliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Tarımsal Genetik Mühendisliği mezunları ne kadar maaş alır, Tarımsal Genetik Mühendisliği maaşı ne kadar, Tarımsal Genetik Mühendisliği kazançları


Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bu bölüm ülkemizde sadece Niğde Üniversitesinde okutulmakta olan ve mf3 puan türü ile öğrenci alımı yapan bir lisans programıdır. Bölümün eğitim süresi hazırlık sınıfı okuyacak olan öğrenciler için 5, muaf olanlar için ise 4 yıldır. Girilmesi gereken sınavlar ygs, lys1 ve lys2 sınavlarıdır.

Programda, lisans öğrencileri ilk yıl Botanik, Kimya, Matematik gibi temel bilim derslerinin yanında ziraat mühendisliğine temel teşkil eden birkaç ders ile programa alışmaya başlarlar. İkinci sınıfta, temel ziraat mühendisliği derslerine ek olarak tarımsal genetik mühendisliğine temel teşkil eden bazı dersleri alırlar. Üçüncü sınıfta ziraat mühendisliği ve tarımsal genetik mühendisliğinin temellerini öğrenmeyi tamamlayan öğrenciler, dördüncü sınıfta ileriye yönelik çalışacakları alanla (tohumluk üretimi, moleküler genetik, bitki ıslahı) ilgili dersleri seçerek o alana yoğunlaşırlar. Dördüncü yılın sonunda hazırlamış oldukları Bitirme Tez'ini başarıyla savunan öğrenciler programdan Ziraat Mühendisi unvanıyla mezun olurlar. 

Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Tarımsal Genetik Mühendisliği hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Tarımsal Genetik Mühendisliği hakkında bilgi, Tarımsal Genetik Mühendisliği bölümü ile ilgili bilgiler, Tarımsal Genetik Mühendisliği bölümü hakkında herşey, Tarımsal Genetik Mühendisliği mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Tarımsal Genetik Mühendisliği mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi
Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/tarmsal-genetik-muhendisligi-bolumu.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/tarmsal-genetik-muhendisligi-bolumu.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için