Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Tarımsal Yapılar ve Sulama hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Tarımsal Yapılar ve Sulama hakkında bilgiler edinecek ve Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Tarımsal Yapılar ve Sulama hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Tarımsal Yapılar ve Sulama İş İmkanları Hakkında Bilgi Tarımsal Yapılar ve Sulama İş Olanakları Hakkında Bilgi
Tarımsal yapılar ve sulama bölümü mezunlarının çalışabilecekleri iş alanları;
-Devlet su işleri
-Sulama birlikleri ve sulama kooperatifleri
-Tarım bakanlığı bünyesindeki Tarım il ve ilçe müdürlükleri
-Tarımsal araştırma enstitüleri
-Tarım reformu genel müdürlüğü
-Tarımsal kalkınmayı destekleme kurumu
-Belediyelerin park ve yeşil alan müdürlükleri
-Belediyelerin su kurumu idaresi müdürlükleri
-İl özel idareleri
- Ziraat bankaları
-Özel tarımsal sektörler
-Sulama alet ve ekipmanları üreten özel şirketler
-Üniversitelerin ilgili bölümlerinde akademik personel olarak
-Ayrıca özel iş kurma imkânları (basınçlı sulama sistemlerinin tasarımı, sulama programlama vb. özel danışmanlık hizmetleri). Mezunların tarımsal yapılar ve sulama konularında çalışmalar yapan özel mühendislik bürosu açma yetkileri de bulunmaktadır.

Tarımsal Yapılar ve Sulama İş Olanakları
Devlet sektöründe Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Tarım Kredi Kooperatifleri Köy Hizmetleri Teşkilatı Tarım Reformu Çevre ve Orman Bakanlığı Belediyeler, Sulama birlikleri, sulama kooperatifleri Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Özel sektörde Sulama tasarımı yapan ve sulama ekipmanı üreten firmalarda Sera tasarımı ve malzeme üretimi yapan firmalarda Faaliyet alanı tarımla ilgili olan diğer firmalarda, satış, üretim ve pazarlama konularında iş bulma olanağına sahip olmaktadır. Bu alanlarda kendi işyerlerini veya proje büroları açabilmekte, müteahhitlik firmaları kurabilmektedirler. Başta yağmurlama ve damla sulama olmak üzere sulama ekipmanı satışı yapabilmektedirler. 

Tarımsal Yapılar ve Sulama iş bulma imkanı, Tarımsal Yapılar ve Sulama iş olanakları hakkında bilgi, Tarımsal Yapılar ve Sulama mezunları ne iş yapar, Tarımsal Yapılar ve Sulama mezunları nerelerde çalışır, Tarımsal Yapılar ve Sulama mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Tarımsal Yapılar ve Sulama mezunları ne kadar maaş alır, Tarımsal Yapılar ve Sulama maaşı ne kadar, Tarımsal Yapılar ve Sulama kazançları

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
 Bölümün başlıca görevi, Tarımsal Yapılar ve Sulama konusunda uzman mühendisler yetiştirmek ve aynı alanda etkin araştırmalar yaparak ülke tarımına ve üniversiteye hizmet vermektir. Bölüm bilgi ve teknolojiyi üreten, uygulayan ve yayan akademik uzmanların toplandığı bir birimdir. Bölümün odak noktası, yararlı biyolojik ve çevresel sistemler geliştirmek ve tasarlamak için temel biyolojik ve mühendislik bilimlerini birleştirerek doğal kaynakları geliştirmek ve sürdürülebilirliğini sağlamaktır. Bölüm, iletişim becerileri yüksek, ahlaki değer yargılarına saygılı, bilimsel ve teknolojik bilgi donanımına sahip ziraat mühendisleri yetiştirmeyi kendine hedef seçmiştir. 

Tarımsal Yapılar ve Sulama Programı, Modern Dünya nın ihtiyaçları doğrultusunda küçük ve büyükbaş hayvan barınaklarını çevreci bir bilinçle suyun kıt olduğu alanlarda tarımda etkin su kullanımını uygulamalı bir eğitim ve öğretim anlayışıyla yerine getirmektedir. Bunun yanında tarımda alt yapı hizmetlerinden olan Drenaj, Arazi Toplulaştırması, Toprak ve Su Koruma Teknikleri, Su Hasadı, Su Kalitesi, Arazi Tesviyesi, Tarımsal Hidroloji gibi verimliliği etkileyen bu güncel konularda da kaliteli bir eğitim sunmayı hedef etmektedir. 

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Tarımsal Yapılar ve Sulama hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Tarımsal Yapılar ve Sulama hakkında bilgi, Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü ile ilgili bilgiler, Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü hakkında herşey, Tarımsal Yapılar ve Sulama mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Tarımsal Yapılar ve Sulama mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Hakkında Bilgi
Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/tarmsal-yaplar-ve-sulama-bolumu-hakknda.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/tarmsal-yaplar-ve-sulama-bolumu-hakknda.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için