Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Turizm ve Otel Yöneticiliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Turizm ve Otel Yöneticiliği hakkında bilgiler edinecek ve Turizm ve Otel Yöneticiliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Turizm ve Otel Yöneticiliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Turizm ve Otel Yöneticiliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Turizm ve Otel Yöneticiliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Mezun öğrencilerimiz yurtiçi ve yurt dışındaki turizm işletmelerinde kolaylıkla kariyer pozisyonları bulabilmektedirler. Bölümümüzün kariyer pozisyonları hakkında daha fazla bilgiyi web sayfalarımızda bulabilirsiniz. Turizm meslekleri, nezih ortamlarda çalışma ve yaşam mutluluğu sağlama özelliğine sahiptir. Özellikle, yabancı dillerini geliştirmiş olan mezunlarımızın yurtdışındaki turizm kuruluşları tarafından aranan kişiler haline geldiğini memnuniyetle belirtmek isterim.

Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü İş Olanakları
Ön Büro
Ön büro Müdürü
Ön büro Müdür Yardımcısı
Gece Müdürü
Müşteri İlişkileri Müdürü
Doorman
Bellboy
Concierge

Yiyecek-İçecek Bölümü
Restoran Müdürü
Restoran Müdür Yardımcısı
Kaptan
Hostes
Komi
Oda Servis Yöneticisi
Oda Servis Yönetici Asistanı

Banket
Banket Satış Yöneticisi
Banket Satış Koordinatörü
Banket Satış Yönetici Asistanı
Banket Operasyon Direktörü
Düğün Organizasyon Temsilcisi

Rezervasyon
Rezervasyon yöneticisi
Rezervasyon Direktörü
Süpervizör
Yönetici Asistanı
Web Koordinatörü

Seyahat Acentası
Acenta Sorumlu Müdürü
Rezervasyon Müdürü
Rezervasyon Elemanları
Operasyon Sorumlusu
Operasyon Elemanları
Tur Bölümü Sorumlusu
Araç Operasyon Sorumlusu
Profesyonel Turist Rehberi
Otel Rehberi
Tur Animatörü
Transfer Elemanı
Enformasyon Memuru
Biletleme Elemanı
Muhasebe Elemanı
İnsan Kaynakları Sorumlusu

Kat Hizmetleri
Kat Hizmetleri Müdürü
Kat Hizmetleri Müdür Yardımcısı
Kat sorumlusu
Lobi görevlisi

Satış/Pazarlama
Pazarlama Yöneticisi
Halkla İlişkiler Yöneticisi
Satış Direktörü
Satış/Pazarlama Direktörü
Grup Satış Yöneticisi
Grup Satış Temsilcisi
Şirket Satış Temsilcisi
Web Koordinatörü

Satın Alma
Satın Alma Yöneticisi
Satın Alma Temsilcisi
Satın Alma Yönetici Asistanı

İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Müdürü
İşe Alım Uzmanı
Kişisel Gelişim ve Eğitim Koordinatörü
Kişisel Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Kongre-Konferans-Sergi
Kongre Müdürü
Kongre Müdür Yardımcısı
Etkinlik Proje Geliştirici
Satın Alma Uzmanı
Reklam ve Tanıtım Uzmanı
Pazar Geliştirme Uzmanı
İnsan Kaynakları Müdürü

Turizm ve Otel Yöneticiliği iş bulma imkanı, Turizm ve Otel Yöneticiliği iş olanakları hakkında bilgi, Turizm ve Otel Yöneticiliği mezunları ne iş yapar, Turizm ve Otel Yöneticiliği mezunları nerelerde çalışır, Turizm ve Otel Yöneticiliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Turizm ve Otel Yöneticiliği mezunları ne kadar maaş alır, Turizm ve Otel Yöneticiliği maaşı ne kadar, Turizm ve Otel Yöneticiliği kazançları

Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Kullanılan araç, yöntem ve uygulamalar açısından, “Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü” hem yapısal, hem de kuramsal kendine özgü özellikler içerir. Öğrencilerimiz %30 İngilizce ağırlıklı lisans eğitimlerinin ilk iki yılında, genel turizm, ekonomi, turizm işletmeciliği ve seyahat acentacılığı gibi dersleri alırlar. Üçüncü ve dördüncü yıllarda ise, uzmanlık alanlarındaki akademik altyapılarını pekiştirmeye yönelik dersler üzerinde odaklanırlar. Ayrıca, eğitim süresi içinde çeşitli seçmeli derslere yönelerek ilgi alanlarında kendilerini geliştirme olanağına sahip olurlar.

Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Turizm ve Otel Yöneticiliği hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Turizm ve Otel Yöneticiliği hakkında bilgi, Turizm ve Otel Yöneticiliği bölümü ile ilgili bilgiler, Turizm ve Otel Yöneticiliği bölümü hakkında herşey, Turizm ve Otel Yöneticiliği mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Turizm ve Otel Yöneticiliği mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü Hakkında Bilgi
Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/turizm-ve-otel-yoneticiligi-bolumu.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/turizm-ve-otel-yoneticiligi-bolumu.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için