Turizm ve Otelcilik Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Turizm ve Otelcilik hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Turizm ve Otelcilik hakkında bilgiler edinecek ve Turizm ve Otelcilik bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Turizm ve Otelcilik hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Turizm ve Otelcilik İş İmkanları Hakkında Bilgi Turizm ve Otelcilik İş Olanakları Hakkında Bilgi
Turizm ve Otelcilik Bölümü'nü bitiren ve 4 yıllık lisans diplomasını alan öğrenciler, öncelikle otel işletmeleri olmak üzere, tüm diğer konaklama işletmelerinde (tatil köyü, apart otel, golf resort otel, vb.), yiyecek içecek işletmelerinde, seyahat acentelerinde görev alabilir veya kendileri benzer türde işletmeler kurarak girişimci olabilirler

Turizm ve Otelcilik Bölümü İş Olanakları
Bölümümüzden mezun olacak öğrencilerimizin çalışabilecekleri iş alanları:
-Konaklama ve yiyecek-içecek işletmeleri yöneticiliği
-Kongre-toplantı hizmetleri koordinatörlüğü
-Seyahat ve Ulaştırma İşletmeleri yöneticiliği
-Satış ve pazarlama yöneticiliği
-Akademik Kariyer

Turizm ve Otelcilik iş bulma imkanı, Turizm ve Otelcilik iş olanakları hakkında bilgi, Turizm ve Otelcilik mezunları ne iş yapar, Turizm ve Otelcilik mezunları nerelerde çalışır, Turizm ve Otelcilik mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Turizm ve Otelcilik Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Turizm ve Otelcilik mezunları ne kadar maaş alır, Turizm ve Otelcilik maaşı ne kadar, Turizm ve Otelcilik kazançları


Turizm ve Otelcilik Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Turizm sektörü, öncelikle otelcilik, yiyecek-içecek ile seyahat alt sektörlerinden oluşmakta ve istihdam edilen işgücünün büyük bir çoğunluğu otelcilik alanında çalışmaktadır. Otel işletmelerinin, tüketici odaklı hizmet sunumları ve hizmet sunum kalitelerini her geçen gün daha da artırmaya yönelik çabalar sergilemeleri, nitelikli işgücü istihdam etmelerini de zorunlu hale getirmektedir. Dolayısıyla turizm alanında ihtiyaç duyulan gerekli bilgi ve beceriye sahip nitelikli işgücünün yetiştirilmesi ve sektöre kazandırılması, Turizm ve Otelcilik Bölümü’nün temel amacıdır.

Turizm ve Otelcilik Bölümü, 4 yıllık lisans eğitimi vermektedir. Bölümde öğrencilere matematik, ekonomi, işletmecilik ile ilgili temel konular ve turizm derslerinin yanında, otel işletmeciliği, ön büro hizmetleri, kat hizmetleri yönetimi, yiyecek-içecek üretimi ve servisi, muhasebe ve otel işletmelerinde maliyet kontrolü ile ilgili dersler verilmekte ve uygulamalarla desteklenmektedir.

Turizm ve Otelcilik Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Turizm ve Otelcilik hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Turizm ve Otelcilik hakkında bilgi, Turizm ve Otelcilik bölümü ile ilgili bilgiler, Turizm ve Otelcilik bölümü hakkında herşey, Turizm ve Otelcilik mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Turizm ve Otelcilik mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Turizm ve Otelcilik Bölümü Hakkında Bilgi
Turizm ve Otelcilik Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/turizm-ve-otelcilik-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/turizm-ve-otelcilik-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için